fbpx

Na podzim třídíme, uchováváme a užíváme si hojnost přírodních krás a tvůrčích nápadů

„Země se odklání od Slunce, dny se zkracují, noci prodlužují, přichází podzim, čas změny. Jasně vnímáme blížící se konec a vidíme plody své práce. Sklízíme úrodu a uvědomujeme si získanou hojnost, ze které budeme prosperovat.“ Alena Naďová: Žena v proměnách roku

Ve zpomalených kovidových dobách jsme vymyslely s Alenkou Naďovou (Čarokvítí) relaxační víkendový pobyt s tvůrčím psaním a hledáním inspirace v přírodě. Několikrát jsme zajišťovaly vhodné ubytování, které ale bohužel kvůli lockdownům a později z jiných důvodů zatím nevyšlo.

A+A, Čarokvítí a Psaní hravé i dravé

Až teď to plyne samo. Vložila jsem na svůj facebookový profil dotaz na tipy ubytování v přírodě. Dostala jsem hned několik odpovědí, za které moc děkuji. Příjemným překvapením pro mě byla soukromá zpráva od Petry Krylové, kterou jsem před několika lety poznala na slovinské ambasádě v Praze (pomáhala nám také s exkurzí po slovinských knihovnách). Do Prahy dojížděla z Blanska, pak porodila dvě dcerky a zůstala doma v Moravském krasu. Nyní pracuje v turistickém ruchu pro DMO Moravský kras a okolí a má přehled, také o ubytovacích možnostech. Poslala mi několik tipů a mezi nimi jeden, který jsem zrovna taky objevila a velmi mě zaujal.

Majitelka vybrané chalupy, paní Marie Horáková, je vypravěčkou příběhů tohoto kraje, ze všeho nejraději se toulá po okolí a pátrá po příbězích. Chce je vyprávět všem poutníkům, kteří se taky snaží krásy krasu prozkoumat a pochopit, těm, co rádi cestují pomalu. Ochotně se s námi pustila do příprav našeho víkendu,

Na srpnovém setkání v Olomouci jsme to s Alenkou dolaďovaly a při tom se zmiňovaly o plánované akci ostatním ženám, s nimiž jsme trávily krásný den na netwokingu v hotelu Herbarium. Chalupu jsme zarezervovaly a připravujeme lákavou nabídku, o kterou si zájemci už píší.

Naším záměrem je uspořádat prožitkový podzimní víkend s tvůrčím psaním jako přípravu na dlouhé zimní večery, ze kterého by si účastnice měly odnést malý text jako dárek pro sebe nebo jiné(ho) čtenáře. Prostor bude na společné a taky individuální psaní, na vnímání podzimní barevné přírody všemi smysly, hledání inspirace, relaxaci…

O chutné jídlo bude na chalupě u Šrámků také postaráno. Snídaně v koších s regionálními dobrotami, obědy v blízké restauraci a společně připravená večeře v rámci kreativních úkolů, kromě toho pitný režim a malé svačinky po celou dobu. Mám na vlastní kůži vyzkoušené, že jídlo od Alenky skvěle naladí a přispěje k rozproudění tvůrčí energie a originálních nápadů.

Vše se právě rodí, postupně rozvíjí a zájemci se množí. Pokud vás to láká a budete mít v termínu 20. – 21. 10. čas, tak si napište o bližší informace z první ruky.

Informace k podzimnímu víkendu na chalupě

Alena Vorlíčková
Psaní ve všech podobách, kreativní texty, články do magazínů, psaní na web, blogování, copywriting, to je moje vášeň. Už několik let mě psaní živí a já se cítím volná a svobodná. Vedu workshopy tvůrčího psaní pro různé věkové skupiny, kurzy copywritingu pro drobné podnikatele, storytellingové dílny. Baví mě inspirovat a vést druhé ke splnění jejich snu, kterým je psaní pro radost, napsání a vydání knihy, tvorba textů podporujících podnikání. Víc se o mně dozvíte na stránce Můj příběh.
Komentáře

Přidat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Vaše osobní údaje budou použity pouze pro účely zpracování tohoto komentáře. Zásady zpracování osobních údajů