fbpx

A celý vesmír se spojí…

Zdá se, že s prvními letními paprsky se konečně začínám naplno vracet na svoji cestu ke knížkám. Je úžasné, jak se jich celý minulý týden v lehkosti a hojně (do)týkal a byl skoro jenom o nich. Snažím se znovu spojovat zpřetrhané nitky a navazovat nové. A těším se…

Letní den s úžasnou atmosférou, která trvá

Hlavní událostí týdne byl pro mě už třetí networking v Olomouci, který tradičně pořádá stylistka Marta Hlávková Vydrová. Do hotelu Herbarium, na místo, které jsem si zamilovala asi i z toho důvodu, že jsem v jeho okolí jako malé dítě začínala poznávat své rodné město, jsem přicházela se smíšenými pocity, ne úplně vyladěná. To se ale rychle změnilo při setkání se skvělými inspirativními ženami a celý den jsem si parádně užila.

Program byl poněkud provokativní, na hostky jsem se ale moc těšila. Polina Ševčíková konečně naživo! Pro mě dosud neznámá operní zpěvačka Jani Hejlová, až tady jsem zjistila, že má ještě několik dalších poslání a nabídek. Obě se společným tématem – podnikání a potěšení. Eva Pitnerová a její karty, konečně jsme se objaly a pak si vše ještě celý víkend vysvětlovaly. Nechyběl tanec v zahradě a společná cvičení se srdcem.

Přisedla jsem si ke skupince kolem bodyartistky Radky Kunovské, která mě minule ozdobila zlatou rybičkou z mé knížky Vílí kouzla. Při tomto setkání jsme si u jedné aktivity hleděly dlouze do očí jako nikdy s nikým. S Radkou přijela i fotografka Pavli Vera Ferdová, od níž mám taky z minula krásnou momentku v červených šatech. Tentokrát k ní přibyla spousta dalších krásných fotek (některé ilustrují tento článek, takže vzpomínky zůstanou stále živé. A třetí příjemnou dámou z Hranic byla Táňa Dvořáčková se svými překrásnými šperky – další položka na mém seznamu.

Přehlédnout jsem nemohla drobnou, ale výraznou Eli Matějčkovou, tentokrát s fialovými vlasy, s níž jsem chtěla dát řeč o její knize. Podařilo se později a měla jsem velkou radost. Prý naše komunikace asi prošťouchla proces v nakladatelství a kniha už je v tiskárně. Jenom jsme si vyměnily pár zpráv v Messengeru.

Téměř v závěru jsme měly (byly jsme tam samé ženy) možnost se v jedné minutě představit. Podařilo se mi ukázat moje Vílí kouzla jako knihu, kterou jsem nejenom napsala, ale i vydala, propaguju a prodávám. A ještě jsem ženy pozvala na webinář, který právě běžel, a do svého kurzu Vaše kniha – váš splněný sen, který začne za měsíc. Nejlepší na tom je, že to mělo ohlas, ještě tam na místě jsme domlouvaly nějakou spolupráci a doma od té doby přijímám objednávky (i na věci, které už nepropaguju), nápady na další knížky, které se rodí. S některými ženami si píšeme, co jsme si nestihly říct. Nádhera!

Konečně profesionální fotky!

Na podzim a v zimě jsem v několika kurzech vnímala velkou výzvu mít pro svou prezentaci profesionální fotky. Do té doby jsem to vnímala jako zbytečnost. Pracuju většinou z domu, kde nikdo nemusí vidět, jak vypadám, nemusí se se mnou setkat naživo, když chce mou práci (copywriting, korektury, konzultace – to, co jsem dělala během lockdownů). Když jsem teda pochopila, že musím mít pěkné fotky, pokud se chci posunout dál, přišel další problém (v mé hlavě). Jak to celé zorganizovat a taky zaplatit. Střih.

Díky Martiným networkingům jsem poznala hned několik skvělých fotografek při práci (Vendy Zitterbartová, Pavli Vera Ferdová, Radka Jarmarová) a získala momentky, které můžu směle používat. S Luckou Deutsch jsem absolvovala domluvené focení na Beauty day a jsem moc spokojená, na část fotek se ještě těším.

Cítím, že zajímavé profi fotky mají skutečně pozitivní vliv na můj současný posun. Byl to ale dlouuuuuhý proces, než jsem si focení začala užívat a líbit se sama sobě. Hned jsem změnila fotku v Katalogu podnikatelek, kde mám svůj profil, a můžu je používat v pozvánkách na své aktuální akce:

Online workshop Mapa k vaší knize

Vaše kniha – váš splněný sen

Foto Pavli Vera Ferdová

Alena Vorlíčková
Psaní ve všech podobách, kreativní texty, články do magazínů, psaní na web, blogování, copywriting, to je moje vášeň. Už několik let mě psaní živí a já se cítím volná a svobodná. Vedu workshopy tvůrčího psaní pro různé věkové skupiny, kurzy copywritingu pro drobné podnikatele, storytellingové dílny. Baví mě inspirovat a vést druhé ke splnění jejich snu, kterým je psaní pro radost, napsání a vydání knihy, tvorba textů podporujících podnikání. Víc se o mně dozvíte na stránce Můj příběh.
Komentáře

Přidat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Vaše osobní údaje budou použity pouze pro účely zpracování tohoto komentáře. Zásady zpracování osobních údajů