Vílí kouzla

Nová pohádková knížka z cyklu Pohádky pro společné čtení

Co všechno v knize najdete?

 • méně známé pohádkové příběhy o vílách, zvířátkách a kouzlech
 • krásné ilustrace rozvíjející dětskou fantazii
 • luxusní typografickou úpravu usnadňující čtení i dětem, které čtení bolí
 • otázky a úkoly vedoucí k lepšímu porozumění textu
 • kreativní pracovní listy
 • pevné desky
 • šitá
 • formát 22 x 22 cm
To chci!

Co jsou Pohádky pro společné čtení?

Ucelený program pro rozvoj čtenářské gramotnosti (i u dětí, které čtení bolí)

 • 8 let zkušeností, 4 vydané knihy, 8 pohádkových sešitů
 • Vlastní publikace v exkluzivní typografické úpravě s méně známými variantami klasických pohádek, s půvabnými ilustracemi, otázkami a úkoly
 • Pohádkové dílny pro skupiny dětí s využitím vlastních knížek a moderních metod (storytelling, pohádkoterapie, kritické myšlení, kreativní psaní a dalších)
 • Spolupráce s odborníky z oboru psychologie a pedagogiky, čtenářskými kampaněmi, školami, knihovnami a dalšími organizacemi
 • Semináře  v rámci dalšího vzdělávání pedagogických pracovníků (Dyscentrum Praha) a knihovníků (Severočeská vědecká knihovna Ústí nad Labem, Národní knihovna ČR, Městská knihovna Praha, Krajská knihovna Františka Bartoše ve Zlíně, Městská knihovna Rudolfa Zubera Javorník atd.)
 • Besedy a dílny pro rodiče

Pohádky pro společné čtení

Co k počátečnímu čtení patří?

Důležitá je role dospělého průvodce, který dítě bude pozitivně ke čtení motivovat. Jde o podporu společného čtení, společně strávených chvilek, kdy rodiče (dospělí) dětem vysvětlí to, čemu nerozumějí, pomohou v těžších místech textu, vystřídají se s dítětem ve čtení. Blízkost maminky, tatínka, babičky nebo dědečka je pro dítě neocenitelná.

Jak nás můžete podpořit?

 • Sdílejte tuto stránku na Facebooku.
 • Sledujte aktuální informace o postupující práci na knize a dejte vědět kamarádům a známým.
 • Napište recenzi nebo článek, nebo nabídněte něco jiného.
 • Vyberte si z nabízených odměn a objednejte v předprodeji.

 

Reference

Je to fakt zvláštní svět, ty pohádky. Mozek řičí, že to nedává žádný smysl a že je to teda pěkně přitažený za vlasy. A duše se tak nějak zvláštně chvěje a neklidně tetelí, protože cítí, že tohle je potrava pro ni a že to právě smysl dává, že tam je zašifrovaná důležitá zpráva o tom, co je důležitý.

Kateřina Krnáčovákorektorka

Projekt Pohádky pro společné čtení jsem našla náhodou na internetu, když jsem chtěla rozvíjet naši lásku ke čtení – v rodinném kruhu. Fotografie, příspěvky a poté i web Alenky mě přesvědčily, že to dělá člověk, který tématu rozumí, umí opravdu psát, ví, co dokáže dítě přijímat, v jaké míře (ať je to psaný text, jeho rozsah, forma, jakou je text předáván). … Od první chvíle, kdy jsem s Alenkou v kontaktu, se mi líbí osobní přístup a „obyčejné“ jednání, ačkoliv je pro mě osobností, která je mi vzorem. Od prvních setkání se mi na autorce líbí chuť dostávat i sbírat nápady, rozvíjet je, nabízet nápad dál – viz blog. Alence bych přála velké množství čtenářů pro její píli, schopnost předat příběh jednoduchou a zároveň propracovanou formou, která má navíc vedlejší efekt – pomáhá dyslektikům, vytváří společný čas, informuje o kulturních poselstvích. Její kniha Zakletý zámek je součástí našich večerů několikrát v týdnu už přes rok.

Jana PodskalskáŘeditelka MKS Kdyně

Dne 27. 3. 2019 za námi do školy přijela paní Alenka Vorlíčková se čtenářskou dílničkou. A kde jsme se ocitli? Rovnou v pohádce. Děti si vytvářely svoji první knížku, vymýšlely zaklínadla. Potkaly strašlivého draka, kterého se ale vůbec nezalekly a vysvobodily krásnou princeznu. Odměnou jim byla ukázka z knížky Zakletý zámek přečtená samotnou paní spisovatelkou Alenkou, kterou s napětím poslouchaly až do samého konce. V průběhu celého dopoledne si s dětmi paní lektorka povídala o knížkách a o tom, co právě čtou, o tom, jaké to je být spisovatelkou a co udělat pro to, aby se jí člověk mohl stát. V úplném závěru, tj.po přečtení ukázky, následovala diskuze o tom, co děti v příběhu slyšely, kdo v něm vystupoval, co se v něm odehrávalo, a my, učitelky, jsme byly pyšné, protože děti s radostí odpovídaly a dokázaly se do diskuze zapojit. Bylo to moc pěkné dopoledne a já děkuji paní Alence za to, že k nám přijela a strávila s námi a pohádkou čas. Už se moc těšíme na novou pohádkovou knížku.

Ivana VelechováTřídní učitelka, ZŠ a MŠ Makov

„Líbí se mi, že jednoduché texty dokážou přečíst už i prvňáčci. Na konci školního roku četli bez potíží odstavce i celé stránky. S pohádkami se nám dobře pracuje v čtenářských dílničkách, díky otázkám, které předchází textu, i závěrečným úkolům. Protože jsou texty pro malé děti srozumitelně napsané, nemají ve většině případů problém číst s porozuměním. Děti pohádky docela prožívají, smějí se u nich, čemuž napomáhají i zdařilé a vtipné ilustrace. Mně se nejvíce líbilo, jaké zadostiučinění děti prožívaly, když bylo v pohádce zlo potrestáno. Těším se, až si doplníme knihovničku od Vílí kouzla.“ Napíšete-li si o novou pohádkovou knížku už nyní, v předobjednávkách, dostanete navíc pracovní sešit, ze kterého se vám úkoly budou snadno kopírovat pro práci v hodinách. Konec školního okénka😊. Užívejte ještě zaslouženého volna!

Lenka Antonovováučitelka 1. stupně