Mocná energie živých kurzů, workshopů a seminářů

Po červencových plánovaných i neplánovaných výletech a dovolených přišel konečně čas živé vzdělávání. Letos jsme víc poznali výhody online akcí a díky za to. Na druhou stranu jsme si víc uvědomili přínosy živých setkání se skutečnými lidmi na jednom místě.

Pro mě z toho vyplynuly následující benefity:

 • Setkání a sdílení s živými lidmi
 • Vzájemné předávání lidské energie
 • Plná pozornost na dané téma
 • Praktický nácvik dovedností s okamžitou kontrolou a podporou lektora
 • Nové informace a prožitky nad rámec vzdělávání od ostatních účastníků
 • Příjemná atmosféra
 • Cestování spojené s relaxací

Jak to vidím jako účastník a jako lektorka

První živou akcí po dlouhé době byl pro mě krátký odpolední workshop v Matami Motivační karty. Různé kartičky jsou moje vášeň, ráda s nimi pracuju, především na svých kurzech tvůrčího psaní. A teď jsem si mohla jednu sadu sama vyrobit. Byl to příjemný relax v úzkém kruhu žen, kdy jsme si vybíraly kartičky různých barev, kreslily na ně obrázky a doplňovaly je údernými hesly. Nakonec jsme karty navlékly na šňůrku a dárek nebo výzdoba pokoje byly hotovy. Bylo to pro mě bezva naladění na dlouho očekávaný, kvůli koronaviru přeložený, kurz Posilovna mysli u Markéty Hamrlové.

Brno je zlatá loď

Posilovna mysli byl už v pořadí třetí kurz u Markéty, kapacity v mnoha oborech. Předcházely mu Kouč osobního rozvojeOsobní talent. Měla jsem už představu, kam jdu a kdo mě bude vzdělávat, takže jsem se nezalekla témat jako rychločtení, hypnóza nebo rodinné konstelace, které mě dřív spíš děsily. Po celé tři dny jsem si užívala nadstandardní péče v nových prostorách, nových metod, které jsme měli možnost rovnou vyzkoušet a zjistit tak, že opravdu fungují. Během kurzu jsme měly (byly jsme samé ženy) dostatek výborného zdravého jídla, které zcela odpovídalo mému stravovacímu plánu, a také všechny pomůcky, které jsme ve výuce potřebovaly. Další studijní materiály přišly v následujících dnech mailem, kurz tak vlastně pořád dobíhá. Užila jsem si to se vším všudy v příjemné společnosti i jako báječnou dovolenou.

Poličský kroužek kreativního psaní

Spontánně a narychlo jsme navázali na aktivity našeho Poličského kroužku kreativního psaní, které byly v březnu přerušeny a naplánovaná akce 17. března se už neuskutečnila. Prázdninové setkání jsme naplánovali na 27. srpna u Lenky na zahrádce a parádně jsme si to užily (opět samé holky s jedním malinkým Vilíkem). Většinu času jsme opravdu věnovaly psacím úkolům, ve kterých jsme reflektovaly letošní zkušenosti ze zvláštní doby a vzájemně se inspirovaly novými zážitky a myšlenkami, které jsme letos získaly. Domlouvaly jsme se na dalších setkáních v Poličce, o kterých budu včas referovat na stránce Akce.

Plánované akce

V posledních dnech si začínám pomalu pomýšlet na živé akce, které bych ráda nabídla a uskutečnila v nadcházejícím školním roce. (I když už dávno ve škole neučím, můj pracovní čas se pořád dělí na školní roky a prázdniny J) Některé už byly vypsány na letošní březen, duben a květen, měly svůj naplánovaný program, plakátky atd., pak byly přeloženy a stále věříme, že se někdy v brzké budoucnosti uskuteční – akce ve školách a knihovnách. Pozvání přicházela i v období nouzového stavu s tím, že někdy, až bude líp, domluvíme podrobnosti. Takže se potichoučku v duchu začínám lehce těšit na jižní a střední Moravu, do východních Čech, na Chodsko…

Na začátku března jsme taky vymyslely s Alenkou Naďovou tvůrčí víkend v Chřibech, ale stále mi nepřicházely nápady. Jako kdybych věděla, že není co plánovat. Termín jsme chtěly v květnu, pak měly vypsaný na září. Při cestě do Brna na Posilovnu mysli jsem přemýšlela o tom, že bych Alenku ráda potkala, abychom se domluvily na přeložení. Nevěděla jsem ale, kolik budu mít času, nechtělo se mi ji zbytečně tahat z postele nebo od nějaké práce či zábavy.

Už spoustu let mi to funguje tak, že když jedu do nějakého města a myslím na někoho, koho chci potkat, tak mu nemusím volat ani psát. Mé přání se prostě vyplní. Tak i tentokrát. Když jsem si první den ráno vykračovala v Brně po České, uslyšela jsem svoje jméno, otočila jsem se a ono to bylo vážně na mě. S Alenkou jsme se pozdravily a vyměnily dvě důležité věty: Náš tvůrčí víkend přeložíme na květen, jak jsme původně zamýšlely, a perfektně ho připravíme. A pak si ho taky báječně užijeme. Vše se zavčas dozvíte.

O online aktivitách napíšu zase jindy. Letos mě velmi těší krásné spolupráce na několika vznikajících různých knihách (jsou mezi nimi i erotické povídky 🙂 ), na firemním blogu... Chystám se nabídnout online konzultace, zatím zdarma, než to vychytám. Jedna už je domluvená, tak mi držte palce.

Alena Vorlíčková
Psaní ve všech podobách, kreativní texty, články do magazínů, psaní na web, blogování, copywriting, to je moje vášeň. Už několik let mě psaní živí a já se cítím volná a svobodná. Vedu workshopy tvůrčího psaní pro různé věkové skupiny, kurzy copywritingu pro drobné podnikatele, storytellingové dílny. Baví mě inspirovat a vést druhé ke splnění jejich snu, kterým je psaní pro radost, napsání a vydání knihy, tvorba textů podporujících podnikání. Víc se o mně dozvíte na stránce Můj příběh.
Komentáře

Přidat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Vaše osobní údaje budou použity pouze pro účely zpracování tohoto komentáře. Zásady zpracování osobních údajů

 • Malý průvodce na Cestu k vaší knize

  Píšete, chcete vydat svou knihu a dostat ji ke čtenářům? V malém návodu ZDARMA najdete tipy na první kroky!

 • 7 cest k probuzení vaší kreativity, radosti a vášně

  Malé kroky k velké radosti a pocitům štěstí - e-book s tipy a cvičeními k vytištění a vyplnění

 • Rubriky
 • Nejnovější příspěvky