fbpx

Hadry od Gucciho na vaši střechu

Jste zvědaví, co proboha znamená titulek tohoto článku? Je to jeden z nápadů na slogany, které vymýšleli účastníci v kurzu copywritingu. V tomto případě šlo o propagaci firmy, která recykluje staré textilie a vyrábí z nich materiál na „zelené střechy“, na nichž mohou vyrůst louky a záhony květin. Nebo Větší – hezčí – rychlejší! společně vytvořily kurzistky v jiném termínu v jiném městě pro firmu zabývající se tuningem aut. Všechny návrhy vznikaly společně v uvolněné atmosféře plné smíchu, některé nápady byly neuvěřitelné a nepublikovatelné, s některými se dá pracovat a nakonec je použít.

Zajímá vás, jak to na mých kurzech copywritingu vypadá a co během pár hodin získáte?

Zábavná cesta k textům, které vaše čtenáře nadchnou

Jednou z cest, jak se naučit psát texty, které prodávají (informují, vedou čtenáře k tomu, aby udělali to, co chceme), je účast na kurzu nebo workshopu copywritingu. Copywriting se z různých důvodů v průběhu času dost mění a to, co stačilo před dvěma lety, už dnes nikoho jen tak nenadchne. Teď je důležité přizpůsobit text a jazyk své cílovce, psát za značku, být zábavný, ale zároveň nezapomenout, co po čtenáři chceme, dát mu všechny informace, které potřebuje, aby se mohl rozhodnout… Je toho prostě spousta, co musíme udělat, než vůbec začneme psát.

Jak se k takovým textům dostat? Třeba prostřednictvím zábavných cvičení. Jedním z nich je náhodný výběr klíčového slova. Zkuste si tipnout, z jakých slov jsme nejvíc vytěžili. Byla to ta méně používaná, co chtěli jejich příjemci nejdřív vrátit a vybrat si jiné. Nakonec (zatím) všichni výzvu přijali, během oběda o svém slově přemýšleli a pak své myšlenky hodili na papír. Jak vy byste se poprali se slovy, jako jsou křídla nebo Korejci? Obojí, jak se pak ukázalo, přineslo dotyčným účastníkům spoustu nápadů a inspirace nejen pro jejich texty.

Konečný obsah a atmosféru akce tvoříte vy

Nejradši mám akce na míru. V první polovině tohoto roku jich bylo víc a byly každá jiná. Firemní workshop na objednávku, dvoudenní školení pro společnost z projektu organizované přes dvě vzdělávací agentury, kurz CW na zámku v rámci cyklu Na víno s…, workshopy pro veřejnost, soukromá dílna na chalupě… Celkové ladění vždy záleží na účastnících, jak si padnou do noty, jestli se známe, zda vědí, co mohou očekávat, jestli jsou to jenom ženy, nebo smíšená skupina. Většinou se obohatíme všichni vzájemně.

Workshopy s příjemnými bonusy

Naše workshopy, kurzy, školení copywritingu mají všechny jedinečnou atmosféru, konají se v různém prostředí (v energii vysávající klimatizované školicí místnosti už asi ne), mají rozdílnou délku a vždy nějaký bonus – skleničku vína na přípitek, vegetariánský oběd, psaní na střeše kostela s výhledem na město, inspirativní procházku, vytvoření nových stránek…

Copywriting zcela podle vašeho přání a potřeb

Vždycky se raduju, když si někdo vymyslí workshop jenom pro sebe. Udělá si čas půl dne nebo celý, nebo dokonce dva a spolu děláme na jeho projektu. Má to spoustu výhod – vytvoříme texty na míru + spoustu dalšího, naposledy to byly zbrusu nové stránky, úprava a korektury textů, výběr fotek… Ve dvou to jde velmi rychle, protože si hned řeknete, co se vám líbí, co vůbec ne, a buďto to rozvíjíme, nebo hned opustíme, k něčemu se znovu vrátíme. Tvoříme tam, kde to máte rádi, v kavárně, parku, na chalupě, prostě tam, kde je vám to příjemné.

U Martiny na chalupě

Martina Lejska Maštalířová je majitelkou Studia Koré v Brně, v němž se můžete nechat hýčkat masážemi, kosmetickým ošetřením pleti a různými terapiemi. Kromě toho se v těchto krásných prostorách  scházejí lidé (převážně ženy), aby se něco nového naučili, dozvěděli, vyzkoušeli. Čas od času tu dostávají prostor mimo jiných i kurzy tvůrčího psaní a copywritingu. Jejich účastnicí byla doteď vždy i majitelka Martina. V létě se rozhodla, že věnuje svůj drahocenný čas práci na svém blogu a svých osobních stránkách.

S Martinou jsme u ní na chalupě strávily příjemné pracovní dva dny. Tvořily jsme spolu intenzivně 8 hodin denně a Martina ještě víc. Dozvěděla jsem se přitom spoustu věcí o ní, její práci terapeutky, homeopatky, masérky (i o soukromém životě). Je úžasná v tom, jak se neustále vzdělává a cestuje, sama taky své znalosti a zkušenosti předává dál jako lektorka. Doufám, že jednou napíše knihy inspirované svými životními osudy.

Co říkají účastníci workshopů

Měla jsem opravdu šťastnou ruku, když jsem v loňském roce oslovila Alenku Vorlíčkovou (pro mne do té doby neznámou lektorku tvůrčího psaní) a pozvala ji k sobě do brněnského  Studia Koré. Komunikace s Alenkou byla od první chvíle příjemná, a když se pak objevila ve dveřích studia, aby vedla domluvený workshop, věděla jsem, že naše spolupráce bude dokonalá. Její workshop jsme v letošním roce pro velký úspěch opakovaly a nakonec jsem se domluvily i na soukromém školení a společné práci na mých pracovních textech. Alenka umí na svých workshopech velmi jemnou a nenásilnou formou vytvořit přátelskou a tvůrčí atmosféru. Je skromná a přirozená ve svém projevu a asi právě tím vás dokáže zbavit strachu a zábran z vašeho vlastního projevu. Svou odbornost a profesionalitu vám nestaví na obdiv, ale decentně vás vede krok za krokem, aby podpořila vaši vlastní kreativitu.  Na jejích workshopech je atmosféra plná enthusiasmu, hravosti a nápadů. Povzbuzení si pak odnášíte s sebou domů, stejně tak nové tvůrčí myšlenky, podněty a praktické rady. Významnou pomocí pro mne bylo naše soukromé pracovní setkání v mém vlastním prostředí, kde jsem společně dokončily práci na mých webových stránkách. Bez Alenčiny zpětné vazby a mnoha injekcí odvahy bych zbytečně váhala dál. Setkání a spolupráci s Alenou Vorlíčkovou vám mohu jen vřele doporučit. Budete se s ní cítit skvěle a po jejím boku začnete psát s větší lehkostí, radostí a s větším úspěchem.

Martina Lejska Maštalířová, Studio Koré

Děkuji Vám za zaslání prezentace z pátečního školení, ze kterého si v podstatě odnáším dvě, pro mne důležité, informace. Tou první – je potřeba mít komunikační manuál. Druhou jsou pro mne kontakty na zajímavé lidi. Když budu potřebovat, rád se na Vás obrátím.  … Mnoho vody neuběhlo a už se na Vás obracím s žádostí o pomoc. Pro náš nový výrobek, ten na ty zelené střechy, potřebuji „marketingově“ upravit text jednoho newsletteru. Je možné se obrátit s touto malou zakázkou na Vás?

Marek Urban, manažer strategického rozvoje

Přečetli jste až sem? Zaujalo vás to? Chcete se psaním živit nebo podpořit své podnikání?

Mám tu pro vás:

Nabídku vypsaných akcí najdete vždy na stránce Kurzy. Nebo využijte formulář na stránce Kontakt a napište mi, co byste chtěli.

E-book Pište za peníze jako profík!

Alena Vorlíčková
Psaní ve všech podobách, kreativní texty, články do magazínů, psaní na web, blogování, copywriting, to je moje vášeň. Už několik let mě psaní živí a já se cítím volná a svobodná. Vedu workshopy tvůrčího psaní pro různé věkové skupiny, kurzy copywritingu pro drobné podnikatele, storytellingové dílny. Baví mě inspirovat a vést druhé ke splnění jejich snu, kterým je psaní pro radost, napsání a vydání knihy, tvorba textů podporujících podnikání. Víc se o mně dozvíte na stránce Můj příběh.
Komentáře

Přidat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Vaše osobní údaje budou použity pouze pro účely zpracování tohoto komentáře. Zásady zpracování osobních údajů