fbpx

Konečně je tu zase barevné září

Taky se tak těšíte, až to zase začne? Už máte uklizeno, tužky ořezané, nové sešity srovnané? Pokud máte jako já děti školou povinné, ale už jsou odrostlejší, tajně doufáte, že se v týdenním režimu najde i nějaká chvilka jenom pro vás. A pokud jste pokročilejší, tak si svůj čas plánujete sami, ale stejně se nemůžete dočkat, co nového vás čeká. Úplně to vidím.

Letošní prázdniny byly poněkud divoké, počasí si s námi zahrávalo, často nešlo všechno podle plánu. Neplánovala jsem si žádnou dovolenou, protože v současnosti nejsem paní svého času. Čekala jsem, kdy budou mít řemeslníci čas, a to hned na dvou místech, snažila jsem se obstarat členy rodiny, mladé i staré, a vlastně se mi ani nikam daleko nechtělo.

Až se podzim zeptá, co jsem dělala v létě

Léto se přesto celkem dost vydařilo a mám z něj dobrý pocit. Po asi 35 letech jsem se viděla s kamarádem, s nímž jsem od narození vyrůstala, a bylo to pěkně dojemné a nadějné. Navíc mi slíbil pomoc s novým kotlem, komíny a připojením kamen na dřevo. Začali jsme s mými potomky slibně pracovně skládáním cihel, sekáním zahrady, vyklízením…, ale museli jsme předčasně skončit kvůli rozbitým odpadům (když nemůžete na záchod, tak co můžete dělat, že). Další věci v domě a na dvoře pak zbyly jenom na mně. A musím se za ně pochválit (něco se mi přece jenom už povedlo), nikdo to za mě totiž neudělá.

Výlety jsem si o to víc užila – neděle v Olomouci s promenádním koncertem, Náchod a lázeňské městečko Kudowa Zdrój, ferraty na Víru… Moje minidovolená proběhla dvakrát v krásném Herbariu na networkingu v Olomouci a parádně jsem si ji jako vždy užila. Velkým překvapením bylo setkání s Ditou, která přijela až z Tábora a s níž se známe už několik let z Facebooku. S Alenkou Naďovou jsme tam domlouvaly a rovnou propagovaly náš víkendový pobyt s tvůrčím psaním a naladěním na roční cyklus v Moravském krasu. A nechala jsem se vyfotit profi fotografkou Radkou Jarmarovou a pěkné fotky mám ze stejného místo od Kláry Mičulkové. Začínám si na to na stará kolena zvykat.

Nepřestala jsem pracovat na svých projektech. Celé léto běžel kurz Vaše kniha – váš splněný sen a já doufám, že se můžeme těšit na nové knihy, které vyjdou. Dělala jsem korektury několika rukopisů, které už putují do tiskárny (a pod vánoční stromeček) – Deník letušky 2, Deset tváří ženy 2 a dalších, které možná taky odtajním, nebo možná ne. Psala jsem články pro své stálé klienty a domlouvala nové spolupráce.

Taky se mi podařilo udělat pěkný fuckup (a možná ne jenom jeden). Pokud se vás to někoho dotklo, tak se moc omlouvám. Na vaše dotazy a žádosti z webu jsem si totiž reakci poslala jenom na můj mail. Teď o víkendu jsem to zjistila a snažila se napravit.

Už je to tady! Začneme spolu?

V létě jsem taky myslela na to, jak u sebe nastartovat nový školní rok. V posledních dnech jsem ukončovala, uklízela, plánovala a teď tu mám pro vás nabídku na přechodné období do 10. 9.:

Během týdne pak doufám nastartuju nový režim a všechno se usadí do pracovního módu. V hlavě mám několik novinek, tak snad na ně taky brzy dojde.

Přeju nám příjemné vykročení do poslední části roku, ať si ještě užijeme babího léta.

Foto Radka Jarmarová v hotelu Herbarium

Alena Vorlíčková
Psaní ve všech podobách, kreativní texty, články do magazínů, psaní na web, blogování, copywriting, to je moje vášeň. Už několik let mě psaní živí a já se cítím volná a svobodná. Vedu workshopy tvůrčího psaní pro různé věkové skupiny, kurzy copywritingu pro drobné podnikatele, storytellingové dílny. Baví mě inspirovat a vést druhé ke splnění jejich snu, kterým je psaní pro radost, napsání a vydání knihy, tvorba textů podporujících podnikání. Víc se o mně dozvíte na stránce Můj příběh.
Komentáře

Přidat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Vaše osobní údaje budou použity pouze pro účely zpracování tohoto komentáře. Zásady zpracování osobních údajů