fbpx

Splněné sny díky vlastní knize

Nechali jste se někdy unášet představami, co se bude dít po tom, až svou knihu dopíšete a vydáte? O čem si potají sníte a víte, že je to nereálné? A co když vám teď prozradím, že se i takové sny plní? Mám na to důkazy!

Začnu u sebe, protože jenom já vím, co se mi kdy honilo v hlavě a o čem jsem nikdy nikomu neřekla. Teď to už můžu prozradit, protože mé sny (i ty nejdivočejší) se staly skutečností.

Už od dětství jsem toužila jezdit po knihovnách a číst ze svých knížek.

Vždycky jsem se domnívala, že největší čest pro spisovatele je mít své ukázky v čítankách (o tom jsem ani nesnila, že by se mi to mohlo přihodit).

Stejně tak by mě nenapadlo, že se ocitnu ve slovníku spisovatelů.

Když jsem začala konečně v dospělém věku psát (Průvodce pohádkovým Slovinskem), ve své fantazii jsem si představovala, že si mě všimnou a navážou se mnou spolupráci na slovinské ambasádě (žiju na Vysočině v lese).

Když jsem vydala pohádkovou knížku Kouzelná zahrada, měla jsem sen podívat se do slovinských knihoven (jenom jsem netušila, jak by se to mohlo přihodit). Jednou mi zavolal pan Roman Giebisch a pozval mě do Národní knihovny. Hned ve druhé větě jsme začali plánovat exkurzi knihovníků do Slovinska a za několik málo měsíců jsme zájezd realizovali.

Taky jsem chtěla působit na zámku, a když jsem viděla letáčky o Škole na zámku, nabyl ten sen konkrétní obrysy.

O knižních veletrzích a festivalech, o tom, že na nich budu vystupovat jako účinkující…

Všechny tyto sny se mi už splnily a zajímavé je, že jsem pro to nemusela udělat nikdy první krok. Jenom jsem pak musela sebrat odvahu a přijmout nabídku. A o hesle ve slovníku jsem se dozvěděla náhodou, až když byla kniha na světě.

Život prostě je

Dalším krásným příkladem je Maruška Chválová, absolventka mého online kurzu Vaše kniha – váš splněný sen. Zpočátku jsem ani nevěděla, že je tak blízko. Díky tomu ji můžu s radostí sledovat a naživo přihlížet skvělým okamžikům (křest a zahradní slavnost, autorské čtení v Olomouci…) Vedle knížky postavila i jurtu, ve které pořádá krásné akce. Před pár dny jí skončila mateřská dovolená a ona má několik úžasných projektů, kterým se věnuje – učí angličtinu, je průvodkyní Lesní myslí, pořádá ženské kruhy…

Maruška Chválová, www.mariechvalova.cz

Mám za sebou první rok od vydání mé první knížky, Honý a já, příběh lásky… život mě přivedl tak silně k potřebě tuto knížku napsat, takže jsem toto volání vyslyšela a psala a psala… jen jsem vůbec netušila, jak se taková knížka vydává a kdo mi s tím pomůže… když si ale něco moc přejeme, vesmír nás podpoří a do cesty mi „náhodně“ poslal Alenku Vorlíčkovou. Absolvovala jsem její kurz Vaše kniha – váš splněný sen a díky tomu, jsem si utřídila informace a možnosti vydání knihy a už během kurzu se mi krásně vyrýsovala moje cestička vydání a financování knihy. Alenka se stala i korektorkou mojí knihy a já jsem za naši spolupráci moc vděčná.

Za ten rok od vydání se knížka dostala k tolika lidem, chodí mi krásné zpětné vazby, díky kterým vím, jak moc moje osobní sdílení v knize pomáhá, léčí a naději i lásku do životů přináší. Uspořádala jsem několik autorských čtení knížky, potkala díky ní tolik skvělých lidí a také jsem se dala do spolupráce se spolkem Návrat duše, který se věnuje smysluplným posledním rozloučením a společně jsme zorganizovali několik besed na téma života, smrti i odvahy. Toto všechno by mě před rokem ani nenapadlo… Cítím velkou vděčnost a zároveň se snažím povzbudit lidi, aby našli odvahu žít sebe a dělat to, co je baví a smysl dává… a pokud je to pro vás psaní, moc doporučuji spolupráci s Alenkou, protože je to velmi příjemná, laskavá a podporující profesionálka ve svém oboru.“

Psaní jako terapie

Marika Mikušová, www.denikletusky.cz

Marice se splnil sen mnoha dívek – stala se letuškou u Emirates, podívala se do mnoha zajímavých míst po celém světě a zažila neuvěřitelné příhody. Po ukončení kariéry začala psát a vydávat své knihy.

Vyrůstala jsem jako ,,hodná holčička“, které nebylo dovoleno se ke spoustě věcem vyjadřovat, natož tak sdílet svoje niterné pocity. Jakmile jsem našla odvahu (pravda, až po třicítce) a naskytl se prostředek (knihy), konečně jsem to ze sebe mohla dostat. Takže píšu nejen o letuškování jako práci, ale taky o tom, co se při ní děje ,,tam uvnitř“. Je to pro mě v podstatě terapie.

Na svých stránkách o létání v oblacích píše:

Dělat letušku je prestiž. Obzvlášť  u  některých leteckých společností. Vedou vás k tomu už od začátku. Dostanete spoustu privilegií. Uniforma otevírá dveře a častokrát od ostatních cítíte obdiv smíchaný se závistí. Máte pocit důležitosti a výjimečnosti. A jak je to doopravdy? Co vám u náboru neřeknou?

Mrkněte taky na FB stránku Deník letušky, najdete tam spoustu různé inspirace.

Láká vás to taky?

Předprodej prázdninového kurzu Vaše kniha – váš splněný sen – cena se bude postupně zvyšovat.

Alena Vorlíčková
Psaní ve všech podobách, kreativní texty, články do magazínů, psaní na web, blogování, copywriting, to je moje vášeň. Už několik let mě psaní živí a já se cítím volná a svobodná. Vedu workshopy tvůrčího psaní pro různé věkové skupiny, kurzy copywritingu pro drobné podnikatele, storytellingové dílny. Baví mě inspirovat a vést druhé ke splnění jejich snu, kterým je psaní pro radost, napsání a vydání knihy, tvorba textů podporujících podnikání. Víc se o mně dozvíte na stránce Můj příběh.
Komentáře

Přidat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Vaše osobní údaje budou použity pouze pro účely zpracování tohoto komentáře. Zásady zpracování osobních údajů