Ráda píšu v kavárnách

Baví vás psaní a sníte o tom, jak sedíte v kavárně a píšete do zápisníku či notebooku své verše, fejetony nebo články? Je těžké se k svému snu přiblížit?

11692719_813675752043214_1864384589913817501_n

Mně už se to splnilo. Před pár týdny jsem se stala matkou doprovázející dítě na zájmovou aktivitu. Najednou mám dvě hodiny času, který chci využít příjemně i pro sebe. Vzhledem k tomu, že přijíždím ze samoty u lesa do okresního města, je volba úplně jasná – Cafe Prada s výbornými zákusky, kávou nebo zázvorovým čajem, knihovnou a volnou wifi. Většinou vyřizuju maily, vymýšlím nějaké texty pro své klienty a aktivity pro tvůrčí psaní.

Jak píše v kavárnách spisovatelka Edith Holá

Velkou inspirací je pro mě kamarádka, spisovatelka, žurnalistka, blogerka Edith Holá z Prahy. Právě píše svou třetí knihu, spoustu zajímavých článků do médií a na Facebooku uveřejňuje super motivační fotky z míst, kde ráda tvoří. Edith nám k tomu, jak se jí píše v kavárnách, řekla:

12170884_857239791020143_712108003_o

Pamatuji si, že když jsem šla poprvé psát do kavárny, tak jsem si představovala, že to bude divné sedět sama v kavárně a psát. Když jsem obavy a stud prolomila, tak mohu říci, že neznám lepší pocit, než si od všeho vzít opušťák, jít do svého oblíbeného café, vytáhnout sešit a tužku a začít psát. Tyhle dvě věci musí mít spisovatel u sebe pořád, nikdy totiž neví, kdy uslyší něco, co si bude potřebovat zapsat (např. dialog od vedlejšího stolu) nebo ho přepadne múza. Notebook jsem zkoušela tahat s sebou také, ale to nebylo ono. Taky mám pocit, že když text posléze přepisuji do počítače, už s ním pracuji a dělám korekci. Mne přepadává múza právě ve chvílích, kdy jsem sama. Na ulici, v metru… Jsem schopna psát tedy i za chůze nebo se okamžitě někam posadit – třeba i na patník – a zapsat si to. Každý ví, že když to nezachytne v té chvíli, kdy ho text napadl, tak už to dohromady nedá s tou emocí, s níž přišel. To je ta múza.

Foto: Edith Holá

http://hola.blog.idnes.cz/

Alena Vorlíčková
Psaní ve všech podobách, kreativní texty, články do magazínů, psaní na web, blogování, copywriting, to je moje vášeň. Už několik let mě psaní živí a já se cítím volná a svobodná. Vedu workshopy tvůrčího psaní pro různé věkové skupiny, kurzy copywritingu pro drobné podnikatele, storytellingové dílny. Baví mě inspirovat a vést druhé ke splnění jejich snu, kterým je psaní pro radost, napsání a vydání knihy, tvorba textů podporujících podnikání. Víc se o mně dozvíte na stránce Můj příběh.
Komentáře

Přidat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Vaše osobní údaje budou použity pouze pro účely zpracování tohoto komentáře.

  • Chcete taky začít psát své texty za peníze a odměny?

    Mám tu pro vás 5 tipů jak na to.

  • 7 cest k probuzení vaší kreativity, radosti a vášně

    Malé kroky k velké radosti a pocitům štěstí - e-book s tipy a cvičeními k vytištění a vyplnění

  • Rubriky
  • Nejnovější příspěvky