Na cestu do pohádkové země

Průvodce pohádkovým Slovinskem je na světě už 6 let. Během té doby jsem komunikovala se všemi zájemci a čtenáři. Většina z nich se ozvala po svém výletu nebo dovolené znovu. S poděkováním, fotkami a dalšími informacemi. To jsou pro mě ty nejkrásnější odměny. S některými jsme v kontaktu dodnes.

Vrlovi1

Zajímá vás, jak taková konverzace před nákupem e-booku a po cestě do pohádkové země vypadá? Mám tu pro vás třeba tu poslední, ta je obzvlášť milá.

Dobrý večer, děkuji za Vaše články týkající se Slovinska, je to dobře zpracované… těším se na čtení v klidu, zatím jsme to jen prolistovali… Přesto jsem původně objednávala knihu, o kterou mám zájem, je možné ji zaslat ?

Pěkný víkend Vrlovi

Dobrý den, paní Vrlová,

jsem moc ráda, že se Vám texty líbí a doufám, že v nich najdete informace, které využijete. Průvodce má už několik let podobu e-booku (elektronické knihy), protože je to pro čtenáře mnohem výhodnější vzhledem k tomu, jak je zpracovaný. Díky aktivním odkazům, které si čtenář může ve svém počítači, tabletu či mobilu rozkliknout se jeho obsah zmnohonásobí. Zároveň můžu obsah průběžně aktualizovat. Teď jsem kontrolovala odkazy, dost jsem jich smazala, ale spoustu nových přidala. Jsou tam i videa, na nichž můžete vidět, jak to v daném místě vypadá. Tolik barevných fotografií by se do tištěné knihy zdaleka nevešlo. Barevná stránka v knize je totiž asi 10x dražší než černobílá. Pověsti a pohádky jsem sama překládala ze slovinštiny. protože v češtině prostě nejsou.
Na starém webu, z něhož jste si objednávala jako první, je také uvedeno, že se jedná o e-book, je to i v objednávce. Na novém webu je na objednávkové stránce rekapitulace, kde je také uvedeno, že jde o elektronickou knihu. Navíc jste ještě obdržela kuchařku, články, doživotní garanci aktualizací. To znamená, že kdykoli do průvodce něco přidám, Vy se o tom automaticky dozvíte a dostanete nový odkaz ke stažení nové verze zdarma. A ještě navíc jste získala dárek, který ani nemám na stránkách uvedený – Pohádky pro společné čtení. Pokud máte děti a budete s nimi cestovat, můžete je využít, přečíst, vypracovat úkoly, prohlédnout si obrázky.Všechny odkazy jsou v mailu,který jste obdržela. Průvodce a kuchařku si můžete stáhnout do svého počítače, tabletu, čtečky.
Pokud byste měla zájem o tištěnou knihu, mám u sebe poslední  výtisky sbírky slovinských pohádek Kouzelná zahrada, kterou vydalo nakladatelství slovinské literatury Emona. U většiny pohádek jsou uvedena i místa, ke kterým se vztahují.
O tom, jak vznikal průvodce a proč má dnes podobu e-booku si můžete přečíst v tomto článku >>>.
Milá paní Vrlová, přeju Vám příjemné chvíle strávené v pohádkovém Slovinsku, ať už v myšlenkách, nebo ve skutečnosti. Neváhejte mě kontaktovat v případě dotazů, pokud budete chtít poradit s ubytováním ap.
S pozdravem
Alena Vorlíčková
 002

Plánování pohádkové dovolené s dětmi

Dobrý večer, děkuji za Vaši odpověď a s radostí jdeme pokračovat v plánování dovolené… je toho tolik, že zatím přesně nevím jak vše poskládat, kam se přesně ubytovat, abychom viděli aspoň část toho, co píšete, nebude to určitě na jednu návštěvu, ale abychom děti nějak motivovali, musím to dát dohromady, ať je pobyt ve Slovinsku pohodový, neuspěchaný a radostný pro všechny… snad to dáme nějak do kupy. Pokud by z vaší strany byl nějaký tip kam přesně jet poprvé, ráda si nechám poradit, měli jsme doporučené kdysi od známých termální jezero apod.,ale je toho víc, co bychom rádi navštívili.

Elektronickou knihu určitě využijeme, oba jsme si mysleli, že tato varianta je přijatelnější… spíš jsem myslela na děti, kdy se můžeme kdykoliv podívat do knihy, na obrázky a číst i se synem..snažím se počítač před holčičkou trochu omezovat, zdá se mi toho času u knihy čím dál míň a kdykoliv si může vzít knihu i na čtení do školy. Byla to jen myšlenka, uvidíme časem…

Pěkné jarní dny R.Vrlová

Dobrý den paní Vrlová,

mám radost z Vašeho nadšení. My jsme mysleli, že letos nepojedeme, ale už se o Slovinsku zase u nás začíná mluvit 🙂
Pro první návštěvu bych doporučila moře a hory. My skoro pokaždé jezdíme do Izoly, hotelový resort San Simon. Mají tam několik typů ubytování v různých cenách. Taky je to jediný hotel, kde je možné mít dvě děti do 12 let zdarma. V ceně je polopenze – snídaně a večeře formou švédských stolů. Slovinská kuchyně je vynikající! Hned vedle hotelu jsou přístupné antické vykopávky, pořádají tam dílny pro děti – zdarma, v tomto roce by měly být zdarma výlety lodí po těch památkách, co jsou v moři. Od moře se dá udělat výlet do Lipice nebo do Škocjanských jeskyní. Druhým místem, které máme nejradši, je jezero Bohinj, tam je spousta různého ubytování od kempu až po luxusní hotely, nejvíc ale v apartmánech. Jede se tam kolem známého jezera Bled. Prostě během týdne toho v klidu uvidíte tolik, že budete všichni nadšeni. Všechno je blízko.
Těším se, až mi napíšete, jak se Vám líbilo.
S pozdravem
Alena
Vrlovi Bled

Těsně před odjezdem

Dobrý den, zítra odjíždíme na dovolenou do Slovinska, tak se po návratu určitě ozvu..jestli si pamatujete..budeme 4 dny bydlet u jezera Bled, kde si prochodíme s dětmi okolí, popř jeskyně nebo kopce..a pak se přesuneme na 4 dny k moři..

Přeji i vám pěkné slunečné dny a dám vědět R.Vrlová

Milá paní Vrlová,

moc Vám přeju, ať se dovolená vydaří a vrátíte se se spoustou zážitků. Budu se těšit na Vaše fotky a vzpomínky.
Srdečně 
Alena
Vrlovi2

Vzpomínky a dojmy po návratu

Dobrý den,  konečně jsem se dostala trochu ke psaní. Slovinsko nás velmi nadchlo, byli jsme tam poprvé …i když v některých místech – např. u Bohinjského jezera vodopád, na ten jsme vzpomněli, že při nějakém zájezdu nás vysadili z autobusu a byli jsme tam s cestovkou. Asi před 17 lety, tak se nám ten pohled vybavil.

Bydleli jsme u Bledského jezera v hostelu, 4 dny jsme měli možnost poznat trochu okolí, spíš jen okolí jezera, ale že tam toho je, a hlavně s dětmi se toho zase tolik nestihne. Pak jsme navštívili Bohinjské jezero a po čtyřech dnech jsme sjeli do Izoly, kde jsme v resortu San Simon zůstali opět čtyři dny.

Myslím, že všichni jsme byli nadšení, osmiletý syn si dělal zápisky, maloval si poznámky, hrad, jezero, kostelík, vše má krásně poznačené… s humornýma chybama.

Věřím, že to nebyla poslední návštěva Slovinska, příští rok bych zase nějak podobně naplánovala trasu, je tam toho tolik, že jsme opravdu viděli jen část, aby to zas nebyla uštvaná dovolená.

Ještě jednou děkuji za tip, k pohádkám jsme se bohužel ani nedostali, bo sedět u Bledského jezera v hospůdce a dívat se na osvícený hrad a kostelík byl pohádkový zážitek sám o sobě.

Ale i na podzim se dá při vzpomínkách číst..:)

Přeji i vám pěkné dny a děkuji za výborný tip.

S pozdravem ze Zlína Vrlovi

 

Rádi byste také strávili se svými dětmi pár pohádkově krásných dní?

Ano, chci se dozvědět víc!

Aktuální dění sledujte na facebookové stránce Průvodce pohádkovým Slovinskem.

A pokud jste dočetli až sem, mám pro vás malý dárek – pár pohádek ZDARMA.

Alena Vorlíčková
Psaní ve všech podobách, kreativní texty, články do magazínů, psaní na web, blogování, copywriting, to je moje vášeň. Už několik let mě psaní živí a já se cítím volná a svobodná. Vedu workshopy tvůrčího psaní pro různé věkové skupiny, kurzy copywritingu pro drobné podnikatele, storytellingové dílny. Baví mě inspirovat a vést druhé ke splnění jejich snu, kterým je psaní pro radost, napsání a vydání knihy, tvorba textů podporujících podnikání. Víc se o mně dozvíte na stránce Můj příběh.
Komentáře

Přidat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Vaše osobní údaje budou použity pouze pro účely zpracování tohoto komentáře.

  • Malý průvodce na Cestu k vaší knize

    Píšete, chcete vydat svou knihu a dostat ji ke čtenářům? V malém návodu ZDARMA najdete tipy na první kroky!

  • 7 cest k probuzení vaší kreativity, radosti a vášně

    Malé kroky k velké radosti a pocitům štěstí - e-book s tipy a cvičeními k vytištění a vyplnění

  • Rubriky
  • Nejnovější příspěvky