fbpx

3 tipy na výlety po Slovinsku

Zima je čas, kdy se mi nechce vůbec nikam. Výjimkou byl veletrh cestovního ruchu 20. 1. 2018, kam jsem se vypravila za Kseňou, která tam byla pracovně. Těšila jsem se, že ji uvidím a že naplánuju letošní dovolenou a výlety ve Slovinsku.

Milovníci Slovinska na veletrhu

Slovinský stánek nešlo přehlédnout, určitě patřil k těm největším s nejkrásnějšími prospekty. A to jsem ještě netušila, že se tam setkám nejen s Kseňou (znáte ji už z tohoto článku), ale i s Petrou ze slovinské ambasády, která je teď na mateřské dovolené a bydlí v Blansku. Konečně jsem poznala pana Michala Kůru z nového slovinského informačního centra se sídlem v Praze 2, Římská 16. Seznámila jsem se taky s Ivetou, o které mi vyprávěl Toni. S Tonim jsem se bohužel minula. Všichni jsme se shodli, že nás spojuje stejný zájem a vášeň, a tou je Slovinsko. Připili jsme si na to výborným slovinským vínem.

3 tipy na výlet

Do Brna jsem si jela taky pro tipy na výlety. Pro vás jsem vybrala hned tři. Nejsou to ta nejvyhlášenější místa, která už Češi navštěvují a znáte je třeba z Pohádkového Slovinska. Neznamená to ale, že jsou horší. Znamená to, že jsou turistům ještě utajená a v některých případech tam není tak plno a draho.

Ksenija mi doporučila několik míst. Vybírám Jezersko, které se nachází na severu v Alpách. Ne ve známých Julských, ale v sousedních Kamnišsko-Saviňských. Pobyt v těchto končinách je zajímavý pro milovníky přírody, horolezectví, turistiky, mj. se tady nachází Češka koča, vybudovaná v roce 1900 ve výšce 1542 m n. m.

Petra mi vylíčila luxusní dovolenou v bývalém klášteře u moře v nejsevernějším slovinském letovisku Ankaran, v nově zrekonstruovaném hotelu Convent v bývalém benediktinském klášteře. Hotel má vlastní pláž a spoustu různým atrakcí.

A obě se shodly na starobylém lázeňském městě Ptuj, které se dá navštívit v každé roční době. Nachází se pro změnu na východě Slovinska a bylo osídleno už v době kamenné. Ptuj je historické město se spoustou památek a středověkým hradem, známé díky proslulému masopustnímu festivalu Kurentovanje.

Další spoustu tipů na rodinné výlety i s příběhy a pohádkami najdete v netradičním průvodci Pohádkové Slovinsko.

Ksenija Mravlja je slovinská překladatelka a průvodkyně, má svoje stránky 33 stvari (i v češtině).

Alena Vorlíčková
Psaní ve všech podobách, kreativní texty, články do magazínů, psaní na web, blogování, copywriting, to je moje vášeň. Už několik let mě psaní živí a já se cítím volná a svobodná. Vedu workshopy tvůrčího psaní pro různé věkové skupiny, kurzy copywritingu pro drobné podnikatele, storytellingové dílny. Baví mě inspirovat a vést druhé ke splnění jejich snu, kterým je psaní pro radost, napsání a vydání knihy, tvorba textů podporujících podnikání. Víc se o mně dozvíte na stránce Můj příběh.
Komentáře

Přidat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Vaše osobní údaje budou použity pouze pro účely zpracování tohoto komentáře. Zásady zpracování osobních údajů