fbpx

Slavíme, loučíme se, vzpomínáme, tančíme… a za humny je válka

Čas začal v těchto dnech plynout nějak jinak. Máme za sebou hodně intenzivní emocemi nabitý týden. V naší rodině se toho najednou odehrávalo strašně moc – „oslava“ významného životního jubilea, odcházení nejbližšího člověka, zařizování posledních věcí a rozloučení, vzpomínání na tisíce okamžiků.

Jsem vděčná za to, že jsme mohli být a v ty důležité dny byli spolu. Smáli a brečeli a drželi se. Stejně jako před pár dny všichni spolu v koronavirové izolaci. Doma jako kdysi. Díky tomu nezůstávají žádné výčitky, lítost nebo vztek. Jenom vděčnost za všechny malé i velké chvíle, za světlé i stinné stránky, za život. Hlavou běží řada myšlenek a jenom některé se podaří zachytit.

Pak hned jinde doma závěrečný věneček v tanečních s respirátory na krásných mladých obličejích, setkání po třiceti letech a vzpomínky na studentská léta v nejmilejším městě, během posezení u kávy zrychleně běží víc než půl života. A do toho všeho zprávy o blízké válce a lidském neštěstí.

Jak to všechno uchovat, zpracovat a nezbláznit se?

V rukou držím fotky, deníky, suvenýry, dárky a ke každé věci nějaký příběh. Tisíce příběhů.

V náročných chvílích mi pomáhá psát a připravovat k vydání knihu – mít plán a odškrtávat si (termíny, co je třeba zařídit, koho kontaktovat…).

Pokud potřebujete taky zaměstnat hlavu, zanechat po sobě zážitky, myšlenky, poselství, je tu pro vás Vaše kniha – váš splněný sen. Vzhledem k mimořádné situaci, a protože je Měsíc knihy, mám pro čtenáře mého blogu slevu (do objednávkového formuláře zadejte slevový kód MOJEKNIHA).

Alena Vorlíčková
Psaní ve všech podobách, kreativní texty, články do magazínů, psaní na web, blogování, copywriting, to je moje vášeň. Už několik let mě psaní živí a já se cítím volná a svobodná. Vedu workshopy tvůrčího psaní pro různé věkové skupiny, kurzy copywritingu pro drobné podnikatele, storytellingové dílny. Baví mě inspirovat a vést druhé ke splnění jejich snu, kterým je psaní pro radost, napsání a vydání knihy, tvorba textů podporujících podnikání. Víc se o mně dozvíte na stránce Můj příběh.
Komentáře

Přidat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Vaše osobní údaje budou použity pouze pro účely zpracování tohoto komentáře. Zásady zpracování osobních údajů