fbpx

Jen pro ten dnešní den…

Loni před Vánocemi se protnuly naše dráhy s úžasnou ženou z Olomouce, která mi právě splnila můj velký sen. Díky Martě Hlávkové Vydrové jsem opět prožila pár úžasných hodin a vyřešila i několik úkolů, které mi několik let připadaly příliš velké a asi i zbytečné. Nedávno jsem konečně pochopila, že i když mě při práci korektorky a copywriterky doma nikdo nevidí a nemusí vědět, že mám na sobě pohodlné vytahané triko nebo pyžamo, tak to prostě dnes už bez krásných fotek na webu a na sítích nejde. Přišlo mi ale hodně složité a nákladné brandové focení vymyslet a zorganizovat. A vtom přišla od Marty krásná pozvánka na Beauty Day se stylistkami, vizážistkami, fotografkami a dalšími úžasnými ženami. Bylo to zrovna v době, kdy jsem trávila svůj čas v teplákách s řemeslníky na stavbě. O to větší byla touha…

Když se Den D blížil, byly mé pocity jako na houpačce- těšení, nechuť, zvědavost, lenost. Tentokrát jsem to ale jenom pozorovala a snažila se podle zadání připravit tělové prádlo, bílé tenisky… Připomněla jsem si při tom přípravy na Zahradní slavnost na ambasádě před několika lety a jak jsme si to pak s ilustrátorkou Magdou užily.

Pár dní předem jsme se domlouvaly s fotografkou Luckou Deutsch a body artistkou Radkou Kunovskou na záměru mého focení. Nejdřív jsem se chtěla nechat překvapit a nechat to na místě vyplynout. Pak jsem se ale byla pro domluvit se dopředu na nějakém konceptu, Lucka vymyslela úžasný nápad se zrcadlem, chtěla jsem propojit brandové focení s pohádkovým. K tomu jsme celý den směřovaly, záměr byl daný, za což jsem pak byla vděčná.

Ukázalo se, že z Poličky pojede i Míša Fialová se svými Bachovkami, tak jsem se těšila na společnou jízdu a sdílení zážitků. Dodnes Míšu obdivuju, s jakou odvahou nakonec zaparkovala a s jakou lehkostí hned vplula do dění, pokaždé když jsem ji letmo potkala, měla na sobě jiné šaty, perfektní make up a jenom zářila. Ani jsme se spolu nestihly vyfotit.

První ženou, která mě u stojanů se šaty oslovila byla Anita Ziburová Annie Ann, stylistka filmových hvězd z Prahy. Ohromila mě tím, jak mile mi sdělila, že přivezla šaty v mé velikosti, hned hmátla mezi květovanou záplavu, vytáhla úžasné červené a ptala se, jestli mám na ně odvahu. To zas já jo, byla jsem z nich nadšená. Anita k tomu vybrala další doplňky – korále, náušničky, pásek, kabelku i červený klobouček (na ten nakonec nedošlo). Šla jsem se převléknout, když mě odchytla fotografka Lucka, že jdeme fotit „civil“. Venku byla hrozná zima, tak jsem přes červené šaty ala 50. léta hodila džisku a šla pózovat. Protože jsem ten den měla jiný cíl a čas letěl jako splašený, tak jsem šaty po tom svlékla a všechno vrátila Anitce.

Jsem moc vděčná fotografce Pavli Veru Ferdová, že se jí podařilo zachytit ten prchavý moment, kdy jsem na sobě měla jenom ty červené šaty a doplňky.

Pak bylo další civilní focení s Luckou a natáčení minirozhovoru s Hankou Vydrovou, úplně si to přesně nepamatuju, byl to šrumec. I Veronika Fischerová se mnou natočila první část videjka, a pak další a další. (Až doma jsem zjistila, že Verunka tam měla pod svou značkou Fischerka své úžasné kabelky a batůžky, které musím prozkoumat při nějaké nejbližší příležitosti.) Pořád mě to ale táhlo do malého salónku, kde byl větší klid, byla tam Lucka Deutsch (teda spíš tam měla věci) i Radka Kunovská a ještě krásná návrhářka Blanka Drab s rodinkou.

Lucka už mě potom směřovala k finální proměně, na kterou mi přivezla nádherné zelené šaty, a s Radkou jsme byly domluvené na body art. Byla jsem šíleně zvědavá, jak to dopadne. Vybraly jsme ilustraci zlaté rybičky od Petry Řehové z mé poslední knížky Vílí kouzla. Jemné tahy štětečkem jsem si moc užívala a při povídání jsem měla možnost Radku blíž poznat. Radka Kunovská je mistryní republiky v malbě na tělo a dekolt 2023, kunsthistorička, jezdí vlakem, bydlí u Hranic.

Lucka bez pauzy vyfotila další ženy (bylo zajímavé ji sledovat při práci) a přišla si pro mě. Venku se mezitím oteplilo a vysvitlo sluníčko, takže i s odhalenými rameny se to dalo vydržet. Měla jsem na sobě dlouhé zelené šaty a pod nimi jsem si nestihla svléknout kalhoty a vyzout tenisky. Lucka už mě pochopila, tak ji napadlo ty tenisky na některých fotkách přiznat (i brýle jsem si na všech fotkách nechala). Na závěr jsme fotily další snímky se zrcadlem.

Už teď můžu říct, že mě mile překvapilo, jak skvěle jsem se cítila, co z toho všechno vzniklo (a to jsem ještě neviděla Lucčiny fotky a další videa), pořád jsem to byla já, zůstaly na fotkách nějaké společné prvky.

Měla jsem ještě víc plánů, ale nebylo v lidských silách je zrealizovat. Byly jsme domluvené s Evou Pittnerovou, kterou už z onlinu znám několik let, na výklad karet, ale jsem ráda, že jsme se aspoň na začátku pozdravily. Eva Pitnerová – Magické zřídlo po celou dobu Beauty dne vykládala Tarot a na její výklad se stála dlouhá fronta. Ráda jsem viděla a pozdravila Petru Přečkovou, kterou jsem poznala už minule. Peťa upekla 90 zákusků pro všechny ženy, které včera přišly, a ještě nachystala krabičku sladkostí s poděkováním pro profesionální stylistky, make up i hair artisty. Najdete ji na stránce Když to vidíš sladce.

Vymezený čas končil velmi brzy, ještě jsme se mile pozdravily se sluníčkovou Magdou Malou Ottovou a slíbily jsme si, že příště… Už vím, kdy to bude.

Zase jsem si uvědomila:

Všichni úžasní lidé a umělci nemusí být z Prahy. Žijí i v Olomouci, Opavě, Hranicích, Bruntále…

Někteří umělci jezdí i dnes jako já vlakem.

Umělkyně z Prahy mohou být milé, laskavé, přátelské, vstřícné, chápající…

Díky networkingu ke hvězdám

Foto: VendyZPavli Vera Ferdová

Alena Vorlíčková
Psaní ve všech podobách, kreativní texty, články do magazínů, psaní na web, blogování, copywriting, to je moje vášeň. Už několik let mě psaní živí a já se cítím volná a svobodná. Vedu workshopy tvůrčího psaní pro různé věkové skupiny, kurzy copywritingu pro drobné podnikatele, storytellingové dílny. Baví mě inspirovat a vést druhé ke splnění jejich snu, kterým je psaní pro radost, napsání a vydání knihy, tvorba textů podporujících podnikání. Víc se o mně dozvíte na stránce Můj příběh.
Komentáře

Přidat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Vaše osobní údaje budou použity pouze pro účely zpracování tohoto komentáře. Zásady zpracování osobních údajů