fbpx

Díky networkingu ke hvězdám

Někdy nás život rozstřelí na kousky, které se prostorem pohybují v šíleném chaosu, a my nemůžeme najít pevný bod. Nic není na svém místě ani prostor, kde se cítíme doma, v bezpečí. Nepříjemnosti se valí ze všech stran a nemá nás kdo podržet. Dobrá zpráva je, že nic netrvá věčně, i toto období pomine.

Můj loňský rok

Ani jsem tady na blog nedávala každoroční shrnutí končícího roku 2022, protože byl hodně náročný a jiný z mnoha důvodů. Většina z nich nepominula, ale už se pomalu začíná blýskat na lepší časy. Snažím se nacházet nové příležitosti v tom prostoru a uspořádání, které teď mám. Moc ráda jsem, že už rok jezdím každý týden do svého rodného města a při vyřizování záležitostí na úředních místech využívám každé příležitosti, kdy se můžu projít po historickém centru a známých místech a načerpat energii ze vzpomínek i nových věcí.

Na podzim jsem si pomyslela, že by bylo super najít si tady nové živé kontakty, s někým zajímavým se seznámit. Téměř okamžitě se mi na Facebooku objevila originální žena, stylistka Marta Hlávková Vydrová, která pořádá v Olomouci networkingové akce. Lajkovala jsem jí příspěvek, jímž zvala na předvánoční akci, která se konala v prostorách, kam jsme kdysi dávno na střední chodili do tělocvičny. Ona se mi pak ozvala a už jsme domlouvaly naše setkání. Vyšlo až na potřetí.

Boutiqový hotel Herbarium a magické datum 22. 2.

Po třech letech jsem konečně na živé akci! (Když nepočítám milé kruhy s psycholožkou Monikou Čuhelovou u nás.) Jsem překvapená, že po takové době je nervozita při vstupu jenom velmi lehká a natěšenost převažuje. Vidím známé tváře z online světa. Vnímám krásnou pozitivní energii. Usadím se a hned navazuji rozhovor se zajímavými ženami u stolu. Dozvídám se třeba o nové budově Telegraf s galerií, kavárnou, coworkingem a kinem, která se nachází naproti hlavnímu nádraží, doteď jsem si jí nevšimla. Píšu si na seznam. Krásná stříbrovlasá čarodějka naproti mně načítá naši energii. Přicházejí další ženy a sedají si k nám. Jedna připravila na dnešek výborné zákusky, které hned ochutnáváme, další je roztleskávačkou pořadatelky.

Pořadatelka Marta Hlávková Vydrová a hlavní host Lenka Eywa Večerková

Ženy z virtuální reality konečně v té fyzické

Po minutovém představování každého z nás (jsou tu i tři stateční muži) následuje oběd a networking. Zdravím Lindu Tománkovou, která mi před půl rokem nastavovala facebookovou reklamu, angličtinářku Katku Martykánovou, která u mě konzultovala a jsme v kontaktu na Facebooku, a s ní její kamarádku Míšu Doležalovou se značkou Něžný cirkus, webařku Magdu Malou Ottovou, s níž jsem konzultovala v minulém roce já (ale teď jsem ji nestihla oslovit, což mě mrzí), milou fotografku Lucii Deutsch, jejíž fotky obdivuju a se kterou se pak dáváme do řeči… Při tom všem se sálem ladně pohybují dvě profesionální fotografky, Radka Jarmarová a Vendula Zitterbartová, a snaží se zachytit tu neopakovatelnou atmosféru.

Všichni jsme se skvěle bavili

Pozvi hojnost do svého života

Hlavním hostem se vzdělávacím blokem je pak Lenka Eywa Večerková, kterou znám z podnikatelských online kurzů už pár let. Nedávno jsem objevila druhou část její tvorby, kterou jsou permakulturní zahrady. Fakt je, že tohle jsem doteď nechtěla vidět, protože si z dětství pamatuju, co to je mít velkou zahradu. Její názory a tipy, které sdílí ve videích, jsou ale velmi inspirativní. Teď v zimě. Uvidím, co se mi na té velké zahradě letos podaří udělat.

Na networkingu v Olomouci mluví Lenka o hojnosti a vztahu k penězům, o programech, které nám předali rodiče, jak ovlivňují naši realitu a jak je možné je přepsat. Dostáváme za domácí úkol napsat penězům dopis jako svému partnerovi: nejdřív omluva, jak jsme se k nim chovali, potom jak nám s nimi je a jaký máme plán, když jich budeme mít nadbytek, na co konkrétně je využijeme, když jich budeme mít stále dost, až zaplatíme uspokojíme všechny své současné potřeby.

Pozvi hojnost k sobě do svého života

Rekapitulace dojmů

Prožívání celého setkání znovu a hodnocení akce probíhá ještě o víkendu. Večer naběhl nejdřív kritik, který mi vyčítal, že jsem nefotila a ani se nenechala vyfotit, že jsem měla být aktivnější a oslovit více lidí atd. Podařilo se mi ho ale velmi rychle umlčet a pocítit uspokojení z toho, jak krásně to proběhlo, že jsem tam vůbec dorazila, v hlavě mi naskakuje spousta nápadů a už vím, co příště vylepším.

Fotografka Radka Jarmarová

Na co příště nezapomenout

Příště? Už vím přesně, kdy to bude! Paráda. Můžu se těšit.

Takže si píšu seznam:

  • Připravit nové vizitky
  • Nestydět se fotit a nechat se vyfotit
  • Připravit si lépe představení na 1 minutu

Chcete vydat svoji knihu a netušíte, kde začít, jakou cestu zvolit? Ráda se stanu vaší průvodkyní.

Jsem Alena Vorlíčková – literární koučka, lektorka živých i online kurzů tvůrčího psaní, editorka, korektorka, copywriterka. Ráda vám pomůžu vyprávět vaše příběhy.

Mám pro vás nový 14 denní e-mailový kurz Jak konečně vydat svou knihu za zaváděcí cenu.

Kde mě můžete najít a kontaktovat?

                  a.vorlickova@gmail.com

                  FB Psaní hravé i dravé

                  FB Pohádky pro společné čtení

FB skupina Píšeme hravě i dravě články, blogy, knihy…

Foto z akce Radka Jarmarová

Alena Vorlíčková
Psaní ve všech podobách, kreativní texty, články do magazínů, psaní na web, blogování, copywriting, to je moje vášeň. Už několik let mě psaní živí a já se cítím volná a svobodná. Vedu workshopy tvůrčího psaní pro různé věkové skupiny, kurzy copywritingu pro drobné podnikatele, storytellingové dílny. Baví mě inspirovat a vést druhé ke splnění jejich snu, kterým je psaní pro radost, napsání a vydání knihy, tvorba textů podporujících podnikání. Víc se o mně dozvíte na stránce Můj příběh.
Komentáře

Přidat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Vaše osobní údaje budou použity pouze pro účely zpracování tohoto komentáře. Zásady zpracování osobních údajů