fbpx

Všecky krásy světa během pár dní

 „Když Bůh tvořil svět, pozorně a skoupě rozděloval pozemské krásy, něco tady, něco tam. Nakonec mu zůstala hrst čiré krásy a nejnádhernějších krajin. Rozsypal ji nakonec po zemi, která se dnes nazývá Slovinsko.“

1146803_10200381294883578_1215655898_o

To vypráví stará legenda a my jí musíme dát za pravdu. Vždyť která jiná země se může pyšnit vysokohorskými štíty se zasněženými vrcholy, smaragdovými řekami a jezery, oblými zelenými kopci s vinohrady a bílými kostelíky, podzemními jeskyněmi s nádhernou krápníkovou výzdobou, mořem a pobřežím se starobylými městečky, jedinečnými živočichy a rostlinami…

Ideální dovolená pro každého

Nemůžete se rozhodnout, kam vyrazit letos na prázdniny? Chcete zažít báječnou rodinnou dovolenou, na které se nikdo ze zúčastněných nebude nudit? Ať už jste aktivní sportovci závislí na adrenalinu, nebo lenoši kochající se kytičkami či plážoví povaleči, pro všechny se něco najde. A rodina s dětmi? Ta může během pár dní zažít tolik zajímavých věcí, poznat různé krajiny,  desítky příběhů a pohádek, že si ještě hodně týdnů bude mít o čem vyprávět.

DSC_1274

Proměny během 25 let

Do Slovinska jezdíme od doby jeho vzniku. Máme tam přátele v Lublani, kteří jsou velcí patrioti a mají čtyři děti. Na každé cestě tedy s námi vždycky byli nějací malí prcci a výlety jim byly uzpůsobeny. Slovinci jsou velmi přátelští a pohostinní, skoro všichni se mezi sebou znají. Jsou zvyklí si vzájemně vyměňovat svá prázdninová útočiště a užívat si volno pokaždé na jiném místě. Díky tomu jsme pobývali na nejkrásnějším místě na břehu Bohiňského jezera v Ukancu, přespali jsme v Kraňské Hoře, poznali jsme okolí řeky Krky, tajemné jezero Cerknica, užívali si na statku v kopcích nad půvabným městečkem Škofja Loka. Vzdálenosti jsou ve Slovinsku malé a během hodinky cesty po dálnici se ocitnete v úplně jiném světě.

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

 Video

Naším nejoblíbenějším místem je jezero Bohinj v Julských Alpách, které se změnilo asi úplně nejvíc. Před dvaceti lety tu byla ta pravá romantika divoké přírody a málo návštěvníků. Dnes je to jedna položka na seznamu top destinací, kterou musí každý turista z Japonska odškrtnout. Přesto je tu pořád tak krásně. Když jsme sem přijeli s dětmi poprvé, byly hodně malé. Jezero je tak uchvátilo, pořád nám děkovaly, že jsme je tam vzali.

SLO 053

Za 25 let jsem nasbírala desítky příběhů, poznala zajímavé lidi a místa, přeložila do češtiny pohádky a příběhy, až z toho vznikl netradiční průvodce Pohádkové Slovinsko. Najdete ho na těchto stránkách.

Zvu vás také na facebookovou stránku Průvodce pohádkovým Slovinskem, kde najdete spoustu krásných fotek a videí, články z různých médií a aktuální informace.

Alena Vorlíčková
Psaní ve všech podobách, kreativní texty, články do magazínů, psaní na web, blogování, copywriting, to je moje vášeň. Už několik let mě psaní živí a já se cítím volná a svobodná. Vedu workshopy tvůrčího psaní pro různé věkové skupiny, kurzy copywritingu pro drobné podnikatele, storytellingové dílny. Baví mě inspirovat a vést druhé ke splnění jejich snu, kterým je psaní pro radost, napsání a vydání knihy, tvorba textů podporujících podnikání. Víc se o mně dozvíte na stránce Můj příběh.
Komentáře

Přidat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Vaše osobní údaje budou použity pouze pro účely zpracování tohoto komentáře. Zásady zpracování osobních údajů