fbpx

Úspěšný rok 2019 (i když tak ze začátku vůbec nevypadal)

Začátek mého roku 2019 nebyl spojený s plánováním, nebyly v něm žádné cíle, vize, sny a přání. To mi připadalo hodně těžké, jela jsem na autopilota, využívala dřívějších příležitostí a zkušeností. Teď na jeho konci jsem ale spokojená, ohlížím se s radostí a hrdostí na řadu dokončených věcí, na propojování s úžasnými lidmi, na milé zážitky. Byl to dobrý a úspěšný rok.

Jsem vděčná:

Za možnost vzdělávání se s organizací Spiralis

V kurzu Rozvíjím svůj svět jsme se setkávali na začátku roku s dalšími skvělými lektorkami a mentorkou Monikou Čuhelovou, kterou jsem konečně mohla poznat naživo a po několika setkáních přemýšlet o jejích vhledech. Jako svůj projekt jsem si vybrala novou pohádkovou knihu, abych měla v průběhu kurzu na čem pracovat. Dlouho jsem ale necítila, že to doopravdy chci. Mezitím jsme probrali podnikatelský plán, finanční otázky, PR…, slavnostně jsme zakončili a získali certifikát. Po nějaké době jsme dostali možnost natočit videovizitku s profesionálním týmem, které jsme s Jitkou vyučily. A pak jsme se vypravily se spolužačkami na setkání v Praze, kde jsme od Spiralis načerpali další dávku inspirace a užily si bezva den.

Za vznik nové pohádkové knížky Vílí kouzla

Knížka Vílí kouzla vznikla na druhý pokus s novými texty (ta původní ještě čeká, až přijde její čas) a novými ilustracemi. Domluvily jsme se na ní s Petrou Řehovou na Knižním festivalu v Ostravě. Peťa vytvořila tak překrásné originální obrázky, že jsme nemohli dlouho vybrat ten nejlepší na obálku, taky název na sebe tentokrát nechal čekat. Otcem knížky se stal opět grafik Jakub Klimeš. Stejně důležití byli pro nás sponzoři a předplatitelé, kteří umožnili její rychlé vydání a podpořili nás i morálně. Po prázdninách jsme pak s napětím čekali, až knížky dorazí z tiskárny, budeme moci oslavovat a vypravíme se ke čtenářům.

 • První představení knížky proběhlo 5. 11. na pohádkové dílně v knihovně v Poličce.
 • Projektovým dnem pro 28 žáků 3. třetí třídy na ZŠ v Poličce jsme oslavili Světový den dětské knihy.
 • Křest spolu s dalšími publikacemi se konal na odborné konferenci Dyskorunka v Praze, kterou pořádá naše odborná lektorka doc. Lenka Krejčová. V Karlíně jsme taky křest oslavily soukromě s korektorkou Katkou Krnáčovou a její Laurinkou.
 • Knížka upoutala pozornost nakladatelů už při letmém představení a po křtu vznikal rozhovor o Vílích kouzlech a Pohádkách pro společné čtení pro časopis Informatorium. Doufám, že vás budu brzo informovat.
 • Projektový den na malotřídní ZŠ v Makově – s šikovnými dětmi jsem se setkala letos podruhé, na jaře jsem mluvila o další knize a na konci roku jsem ji mohla představit.
 • Křest v Květné byl dalším splněným snem – na půl cesty mezi Svitavami a Poličkou, v inspirativním prostředí statku Květná Zahrada se sešli mí inspirativní přátelé podobně naladění na knihy, děti a vzdělávání. S každým z nich jsem si připomněla několik společných příběhů, které jsme v minulosti prožili. Za toto milé setkání u nás v Květné jsem obzvlášť vděčná.
 • Poslední akcí v letošním roce byl Kreativ Litomyšl, vánoční jarmark, který pořádá kamarádka a spolužačka z kurzu Rozvíjím svůj svět Lucka Musilová z firmy Afes. Byla to moje první zkušenost tohoto typu. Měla jsem možnost se pozdravit se spolužáky z kurzu Rozvíjím svůj svět, setkala jsem se se čtenáři, kteří přišli pro naše knížky cíleně, s dr. Bubeníčkovou z hradecké pedagogické fakulty, jejíž úžasné semináře biblioterapie jsem mohla v letošním roce navštěvovat (a budu i v tom následujícím) jsme mluvily o pohádkách, s manželi, kteří si fotili náš stánek, že nabídnou naše knihy do jejich Papu café (to jsem byla moc potěšena, protože v této kavárně v Chocni jsem měla nedávno pracovní schůzku)…

Zprávy a fotogalerie na FB stránce Vílí kouzla

Za další kurz koučinku od Markéty Hamrlové

Po pár měsících od ukončení kurzu a výcviku Kouč a po přečtení knihy Jana Mühlfeita Odemykání dětského potenciálu, která mě velmi inspirovala a v mnoha směrech obohatila, jsem se začátkem března těšila na setkání s inspirativní Markétou Hamrlovou a další dávku vzdělávání a rozvoje. Přísun zajímavých informací od ní stále pokračuje – tipy na literaturu, nové články, možnost koučování…

Za konferenci Pohádky pro druhou polovinu života

To byla moje odměna na konci roku, kterou jsem si hluboce užila společně s mojí Katkou. Zažila jsem spoustu AHA momentů v návaznosti na semináře z biblioterapie v Holicích, předchozí akce a četbu, dostala jsem odpovědi na otázky, které mi už nějakou dobu táhly hlavou.

Za pracovní výlety do krajských měst

 • na Knižní festival Ostrava
 • na Filmový festival ve Zlíně
 • na seminář pro knihovníky v Ústí nad Labem
 • na kurz copywritingu v Technologickém centru Hradci Králové

Za spolupráci na projektech

Významnou součástí roku 2019 byla spolupráce s Alenkou Brožkovou a Vendulou Maříkovou z místní akční skupiny, která mě obohatila a naučila novým věcem v oblasti práce na projektech. Hodně jsem přemýšlela o vzdělávání, potřebách škol, změnách ve školství. Pořád mě to hodně zajímá a snad jsem i přinesla nějaké náměty na zlepšení komunikace škol s veřejností.

S několika dalšími okolními organizacemi jsem realizovala semináře pro pedagogy o dětském čtenářství (Polička, Sebranice, Litomyšl).

Za spolupráci na knize Kariérové poradenství na každý pád

Velmi mě těšila spolupráce s kariérovými poradkyněmi Silvou Pýchovou a Dorkou Madziovou, mými lektorkami z kurzu Rozvíjím svůj svět, na jejich knize Kariérové poradenství na každý pád. Díky nim jsem měla možnost se seznámit s dalšími autorkami, Petrou Drahoňovskou a Helenou Košťálovou, a jejich zajímavou činností velmi zblízka. V dnešní rychlé době už si nevystačíme s jednou prací na celý život, většinou po nějakém čase hledáme jiného zaměstnavatele, měníme profesi, začínáme podnikat a je dobré se na to připravit. S tím, jak zvládnout co nejlépe životní změny, nám poradí ze všech úhlů pohledu autorky této bible kariérového poradenství. Vyjde v lednu v nakladatelství Wolters Kluwer.

Za setkání u tvůrčího psaní v Poličce

Po rekonstrukci knihovny se po prázdninách znovu rozjely kurzy tvůrčího psaní. Poslední setkání jsme zahájili autorským čtením domácích úkolů už zkušených autorů a velmi jsme se u toho pobavili. Snad to byla inspirace pro nově příchozí. Další kreativní schůzka je naplánovaná na 28. ledna. Už se moc těším.

Za podporu zdravotního stavu a změnu stravování s programem Metabolic Balance

Děkuju za inspiraci a zavedení řádu do mého života výživovému programu Metabolic Balance. Dnes mě čekal na snídani můj druhý vlastnoručně upečený žitný chleba. Ani jsem nečekala na nový rok, že se ho naučím péct, a pustila jsem se do toho rovnou, poprvé 25. 12. Děkuju své poradkyni paní Jiřince Kubcové, která mě už několik měsíců provází (je taky absolventkou mého kurzu copywritingu před několika lety a sponzorkou knížky Vílí kouzla). Nestačím se divit, jak docela jednoduché to je. Od července jsem zhubla asi 15 kg. To se přiznám nebyl ani můj cíl, šla jsem do toho ze zdravotních důvodů, a to se za pár měsíců díky MB hodně zlepšilo. Nejvíc mě baví změna celkové nálady a příliv nové energie, což se do nového roku hodí.

Nejvíc jsem vděčná za lidi v mém životě, kteří jsou se mnou, propojují různé události a situace. DÍKY!!!

Alena Vorlíčková
Psaní ve všech podobách, kreativní texty, články do magazínů, psaní na web, blogování, copywriting, to je moje vášeň. Už několik let mě psaní živí a já se cítím volná a svobodná. Vedu workshopy tvůrčího psaní pro různé věkové skupiny, kurzy copywritingu pro drobné podnikatele, storytellingové dílny. Baví mě inspirovat a vést druhé ke splnění jejich snu, kterým je psaní pro radost, napsání a vydání knihy, tvorba textů podporujících podnikání. Víc se o mně dozvíte na stránce Můj příběh.
Komentáře

Přidat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Vaše osobní údaje budou použity pouze pro účely zpracování tohoto komentáře. Zásady zpracování osobních údajů