fbpx

Umělec, nebo podnikatel? Spisovatelka, nebo manažerka?

Už dlouho se snažíte dopsat svou knihu, ale stále vám v tom něco brání? Vnitřní hlasy, kritici a sabotéři vám do vašeho psaní hážou vidle? Vím, jak s nimi zatočit, překonat odpor a připravit svou knihu k vydání.

Připomeňme si, že největším nepřítelem nás spisovatelů není trh ani konkurence, ale to, co se děje uvnitř nás samotných. Naše vlastní vnitřní části (vnitřní dítě, soudce, oběť, rodič…) se nás snaží chránit před světem, který by nám mohl ublížit. Pokud o sobě přemýšlím jako o spisovatelce, jsem křehká, nerozhodná, plná pochybností, nejistá a zranitelná. Porovnávám se s jinými, úspěšnějšími, nebo dokonce s velikány světové literatury a tam končím.

Když si ale připomenu, že třeba Rowlingová byla týraná žena na sociálních dávkách a její knihu odmítla řada nakladatelství, že 50 odstínů šedi je neskutečný škvár, který ale měl skvělý marketing, a odborníci o takovém úspěchu sní ještě dnes, zvedne se mi trochu nálada a pozve mě do akce.

Buďte sami sobě šéfem a vydejte si svou knihu sami

Možná vás překvapím, ale umělec je učebnicový příklad podnikatele. Výhodou je pro něj stoprocentní pracovní svoboda. Může se vrhnout na libovolný projekt, realizovat jej tak či onak, uvést jej na trh, jak jen uzná za vhodné. Nikdo mu nebrání. Nikdo mu neříká, že je to vyloučeno. Na druhou stranu je sám sobě šéfem, sám si určuje úkoly, termíny, denní režim. Na něm závisí, kolik si vydělá peněz.

Metoda, která vám pomůže vydat vaši knihu, radí, abychom se na sebe dívali nikoli jako na umělce, ale jako na podnikatele. A to se mi vlastně podařilo při vydání mé první knížky, a pak i u těch dalších. Když se přepnete ze spisovatele na manažera, půjdou vám věci úplně jinak. Nevěříte?

V kurzu Vaše kniha – váš splněný sen takto postupujeme. Je spousta různorodých činností, které k vydání knížky vedou. Jsou to taky různé druhy psaní, které využijete v jednotlivých lekcích a úkolech. Vy jste svým vlastním šéfem a rozhodnete, jak to nakonec bude ve vašem konkrétním případě. Každé pondělní ráno si dáte schůzku sami se sebou a projdete si vše, co máte pro daný týden v plánu (k tomu vám přijde ode mě e-mail a otevře se vám další část členské sekce, nemusíte všechno vymýšlet). Rozdělíte si úkoly, stanovíte cíle a termíny. Sepíšete plán akcí. Pokud jej na konci týdne úspěšně splníte, odměníte se.

A na konci prázdnin budete mít vše pro svou knihu připraveno a při troše štěstí můžete stihnout i letošní Vánoce.

Kdo se ještě přidá?

Vaše kniha – Váš splněný sen začíná už v pondělí 3. 7. 2023

Začít můžete i pomalu a zdarma, mrkněte do nabídky.

Foto Lucie Deutsch

Alena Vorlíčková
Psaní ve všech podobách, kreativní texty, články do magazínů, psaní na web, blogování, copywriting, to je moje vášeň. Už několik let mě psaní živí a já se cítím volná a svobodná. Vedu workshopy tvůrčího psaní pro různé věkové skupiny, kurzy copywritingu pro drobné podnikatele, storytellingové dílny. Baví mě inspirovat a vést druhé ke splnění jejich snu, kterým je psaní pro radost, napsání a vydání knihy, tvorba textů podporujících podnikání. Víc se o mně dozvíte na stránce Můj příběh.
Komentáře

Přidat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Vaše osobní údaje budou použity pouze pro účely zpracování tohoto komentáře. Zásady zpracování osobních údajů