fbpx

O knihách, životních zkušenostech a dámských kalhotkách

„A nemám na sobě kalhotky,“ představila se jedna z účastnic na podnikatelském networkingu a ostatní ženy se jenom pobaveně zasmály. Ne škodolibě nebo pohoršeně. Možná s úlevou, že v tomto bezpečném prostředí si to mohla dovolit.

Cítím pozitivní vibrace, silně vnímám, že se poslední dobou měním, zkoumám své myšlenky a neberu je moc vážně, jako jedinou objektivní pravdu. Vím, že až odsud odejdu, bude to zase jinak, ale tady jsme už v budoucnosti, ve světě, kde ženy mají svůj hlas, spolupracují spolu, poslouchají se navzájem, podporují se, vyprávějí si příběhy… Své příběhy vkládají do svých deníků, do knih, do karet.

Ženy se učí měnit své nastavení mysli, které získaly před lety v rodině. Učí se měnit své postoje k chybám. Učí se selhávat rychle a nebičovat se celé roky za něco, co se nepovedlo. Naopak vnímají minulost jako zkušenosti, ze kterých můžou čerpat a růst, a chybami si budovat svou vnitřní pevnost. Učí se dokončovat a nebrat si věci osobně. Je v tom obrovská úleva.

Ženy v roli hostů sdílejí své myšlenky a postupy, jak využít smutná a nepříjemná období ke svému růstu. Taky si teď myslím, že na dně člověk najde největší poklady, i když mu právě v té chvíli není do zpěvu a někdy to strašně bolí. Zrovna na začátku tohoto týdne jsme museli předčasně odjet z našeho budoucího útočiště (?) kvůli rozbitým odpadům a přerušit důležité naplánované práce. Prostě krok dopředu a tři zpátky. Přesto jsem rozhodnutá se zvědavostí bojovat dál a čekám, jestli a kdy se to začne zlepšovat. Momentálně si ale plnými doušky užívám tady a teď v luxusním prostředí ve skvělé společnosti. V příjemném hotelu na průšvihy na chvíli zapomínám.

Toto setkání je taky hodně o knihách, denících, kartách. Moc ráda poznávám jejich autorky, vyměňujeme si zkušenosti a tipy. Některé ženy se svěřují, že mají taky sen svou knihu vytvořit. A s Alenkou Naďovou mluvíme o zpětné vazbě, o redakční práci, o autorských blocích, a hlavně plánujeme a posouváme dál náš společný projekt. Konečně ho ve své mysli vidím a to, co začalo klíčit v kovidové době, snad letos dozraje!

V hlavě mi najednou běží ještě několik dalších nových nápadů, z nichž mám velkou radost. Okamžitě se pouštím do jejich realizace. Brzy se o ně podělím.

Zatím můžete zdarma vyzkoušet malého průvodce Cesta k vaší knize.

Alena Vorlíčková
Psaní ve všech podobách, kreativní texty, články do magazínů, psaní na web, blogování, copywriting, to je moje vášeň. Už několik let mě psaní živí a já se cítím volná a svobodná. Vedu workshopy tvůrčího psaní pro různé věkové skupiny, kurzy copywritingu pro drobné podnikatele, storytellingové dílny. Baví mě inspirovat a vést druhé ke splnění jejich snu, kterým je psaní pro radost, napsání a vydání knihy, tvorba textů podporujících podnikání. Víc se o mně dozvíte na stránce Můj příběh.
Komentáře

Přidat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Vaše osobní údaje budou použity pouze pro účely zpracování tohoto komentáře. Zásady zpracování osobních údajů