fbpx

Jak spojit příjemné s užitečným doma s dětmi

Dnes ráno jsem si vzpomněla na dobu, kdy byly moje děti malé a často nemocné. I během letních prázdnin se nám stalo, že jsme museli být třeba 14 dní zavření doma. Museli jsme se nějak zabavit. Třeba se vám tento tip bude hodit.

Každý rok jezdíme do Slovinska (o tom tady píšu na víc místech) a tenkrát jsme nemohli. Rozhodla jsem se tedy poznávat tuto čarokrásnou zemi jinak, prostřednictvím její vynikající kuchyně a pohádek. Vyhledávala jsem recepty ve slovinských kuchařkách a na internetu, překládala je, pak jsme s dětmi vařili a pochutnávali si.

Slovinská kuchyně patří mezi ty nejvyhlášenější na světě. Je nám blízká, suroviny jsou dostupné. Používá větší množství bylinek, zeleniny, zajímavých příloh… Jsou v ní recepty velmi složité i velmi jednoduché na přípravu (a z těch jsem vybírala).

Z jídel, která jsme si připravovali, jsem vytvořila tehdy kuchařku a dávám ji tady pro vás k dispozici rovnou ke stažení. Napište mi, jak se vám dařilo, jak vám chutnalo, pošlete mi fotku, ať mám radost. Děkuji.

Pohádková kuchařka

Pohádkami jsem se začala bavit před 11 lety, letos slavíme 10 let od vzniku Pohádek pro společné čtení. Publikace, které vám dávám ke stažení, čtení a tvoření, předcházely krásným knihám Zakletý zámekVílí kouzla, na které se můžete podívat na těchto mých stránkách taky.

Pohádkové Slovinsko na ukázku

Stránky Pohádky pro společné čtení najdete tady. Za 10 let se tam nashromáždily články, tipy, celá naše historie. V posledním příspěvku najdete starší pohádky s úkoly, otázkami, tvořením i komentářem pro dospělé ke stažení zdarma.

Držte se a užijte si získaný čas se svými dětmi pohádkově.

Alena Vorlíčková
Psaní ve všech podobách, kreativní texty, články do magazínů, psaní na web, blogování, copywriting, to je moje vášeň. Už několik let mě psaní živí a já se cítím volná a svobodná. Vedu workshopy tvůrčího psaní pro různé věkové skupiny, kurzy copywritingu pro drobné podnikatele, storytellingové dílny. Baví mě inspirovat a vést druhé ke splnění jejich snu, kterým je psaní pro radost, napsání a vydání knihy, tvorba textů podporujících podnikání. Víc se o mně dozvíte na stránce Můj příběh.
Komentáře

Přidat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Vaše osobní údaje budou použity pouze pro účely zpracování tohoto komentáře. Zásady zpracování osobních údajů