fbpx

Jak se stát osobou, kterou skutečně chcete být

Nebaví vás to, co děláte? Nejste v práci spokojení nebo dokonce žádnou nemáte? Teď je ten správný čas  na pořádnou změnu – dělat to, o čem jste vždy snili!

Jak najít své téma?

Možná už jste zapomněli, o čem jste snili jako děti. Dospělí vám kdysi řekli, že na to nemáte. Byli jste rozumní… Dnes je ale možné všechno, stačí jen chtít a vědět, co vlastně chci. A jak to zjistíte? Pozorujte sami sebe a zapisujte si:

Jaké čtete knihy? Jaké sledujete filmy? Jakým hrdinům z knížek a filmů fandíte? Jaké stránky na internetu navštěvujete? Koho obdivujete?

Mají odpovědi na tyto otázky něco společného? Třeba jsou ti vaši hrdinové kuchaři nebo malíři, módní návrhářky či blogerky, spisovatelé, cestovatelé. Proč to nezkusíte taky?

Jak začít?

Nejtěžší je změnit zažité programy ve své hlavě – já na to nemám, oni jsou lepší, mají talent a já ne, nemám peníze, budou mě kritizovat… Když neuděláte nic, tak se nic nestane. Když ale vystrčíte růžky ze své ulity, mohou se začít dít věci. Můžete to zkoušet pomalu krůček po krůčku. Ukažte lidem, co děláte a co vás baví. Nezapomeňte ale na to, že ti nejbližší vás asi nepodpoří, nebo vám budou říkat „pěkný“. Jak se tedy dozvíte, že vaše tvorba někoho vážně zajímá?

Vyprávějte a sdílejte svůj příběh

Můžete oslovit desítky, stovky, tisíce lidí. Jak? Tím, že si založíte svou internetovou stránku, blog nebo profil na sociální síti. To bude váš výklad, vaše galerie, místo, kde se stanete tím, kým chcete být. Ukazujte čtenářům, co zrovna děláte, co jste už vytvořili, co vás inspiruje. Vše, co vás ovlivňuje, stojí za sdílení. Dává to fanouškům vodítka k porozumění, kým vlastně jste.

Učte své následovníky

Vždy, když se něco naučíte, otočte se zpátky a předejte to ostatním. Sdílejte svůj seznam četby. Vytvářejte naučné lekce a sdílejte je online. Používejte obrázky, slova a video. Naplňte svou webovou stránku vlastní prací, svými myšlenkami a věcmi, na nichž vám záleží. Komunikujte se svými čtenáři. Pište články, protože cesty článků internetem jsou nevyzpytatelné.

Z nuly uznávaným odborníkem

Když se těmto činnostem budete věnovat každý den, za pár týdnů uvidíte, co se začne dít. Budete mít své vracející se fanoušky (úplně cizí lidi), někam vás pozvou – na slavnostní akci nebo třeba dokonce do televize, budou chtít s vámi dělat rozhovory ap. Dnes je takových lidí spousty. Ještě nedávno žili své obyčejné životy na malém městě nebo na vesnici, měli obyčejnou práci za pár peněz, nebo neměli žádnou. Pak ale začali dělat, co je baví, v čem jsou dobří, a věci se daly do pohybu.

Chcete vědět, jak jsem začínala a kam jsem se dostala já? Přečtěte si můj příběh.

Srdečně zvu na facebookovou stránku Zakletý zámek, kde ukazujeme, jak vzniká naše nová kniha.

Zkusíte to taky? Krůček po krůčku? Napište mi o tom.

 

Alena Vorlíčková
Psaní ve všech podobách, kreativní texty, články do magazínů, psaní na web, blogování, copywriting, to je moje vášeň. Už několik let mě psaní živí a já se cítím volná a svobodná. Vedu workshopy tvůrčího psaní pro různé věkové skupiny, kurzy copywritingu pro drobné podnikatele, storytellingové dílny. Baví mě inspirovat a vést druhé ke splnění jejich snu, kterým je psaní pro radost, napsání a vydání knihy, tvorba textů podporujících podnikání. Víc se o mně dozvíte na stránce Můj příběh.
Komentáře

Přidat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Vaše osobní údaje budou použity pouze pro účely zpracování tohoto komentáře. Zásady zpracování osobních údajů