fbpx

Co můžete pro svou knihu začít dělat každý den

Právě je půlka prázdnin a vy se rozhodujete, že zařadíte do svého života každý den novou rutinu? Když vykročíte na cestě za svou knihou a budete po malých krůčcích postupovat kupředu, za nějaký čas (za měsíc, za půl roku nebo za rok) pocítíte změnu vašeho myšlení a velký posun.

Je třeba do svého života dostat pár nových návyků, které se brzy stanou vaší součástí. Věnovat těm malým krůčkům několik minut denně, až se vám dostanou pod kůži. Když je budete dělat pravidelně, zavedou vás k velkým výsledkům.

Zajímá vás, které to jsou a co můžete začít dělat hned teď?

Posilujte kreativitu a kreativní myšlení!

Mám pro vás několik důležitých a dobrých zpráv:

  • Kreativita je nejdůležitější dovednost 21. století
  • Kreativita vám zaručí úspěch.
  • Kreativita je jako sval – dá se posilovat.
  • S rostoucí kreativitou vás budou napadat nové věci.

A teď jedna špatná – jen 2 % dospělých jsou schopni kreativně myslet.

Co s tím uděláme? Nic.

Nuda jde totiž ruku v ruce s kreativitou.

Nuda je posvátný stav mysli. Nekritizujte se za to, že hledíte do blba, ale buďte hrdí na to, že tvoříte.

Čtete!

Vlastní psaní prokládejte čtením knih, inspirativních časopisů, vším napsaným, co vidíte kolem sebe. Občas si vyberte i žánr, kterému moc nefandíte. Možná jste číst zapomněli, máte delší pauzu. Dobrá zpráva je, že se do toho můžete zase dostat. Čtením získáte různé jiné úhly pohledu. Všimnete si, jak jsou knihy napsané, která se vám čte dobře a lehce a která naopak vám číst nejde.

Všechno si zapisujte!

Svůj zápisník mějte stále při sobě, abyste mohli zachytit všechny skvělé myšlenky, které vám blesknou hlavou a na které za chvilku zapomenete. Mějte ho hlavně položený na nočním stolku, abyste si mohli zapsat geniální myšlenku, která vám proletí hlavou ve spánku. Nebuďte líní.

Blogujte!

Ze zápisníku občas vytáhněte a zpracujte zajímavé myšlenky do článku na blog. Ten je velmi důležitý pro kontakt s vašimi fanoušky a podporovateli. Věnujte se mu pravidelně, komunikujte se čtenáři a získávejte si jejich přízeň.

Sledujte filmy o spisovatelích, skutečných i fiktivních!

Občas se podívejte na nějaký film o známém spisovateli, abyste dokázali překonávat překážky, abyste viděli, že i velikáni světové literatury to neměli jednoduché. Např. Zachraňte pana Bankse, Pokání, Magická slova…

Je spousta dalších malých tipů, které můžete zkoušet každý den a vybírat si, na jaký máte zrovna chuť.

Píšete knihu anebo ji chcete začít psát s myšlenkou na vydání? Nevíte, jak na to? Pak mám pro vás nabídku, která vám celý proces ulehčí. Připravila jsem online kurz Vaše kniha – váš splněný sen, který vás cestou k vaší knize provede krok za krokem. Začít můžete třeba hned.

Ukážu vám stránku, na které najdete spoustu informací a pokud nenajdete, neváhejte se zeptat.

Alena Vorlíčková
Psaní ve všech podobách, kreativní texty, články do magazínů, psaní na web, blogování, copywriting, to je moje vášeň. Už několik let mě psaní živí a já se cítím volná a svobodná. Vedu workshopy tvůrčího psaní pro různé věkové skupiny, kurzy copywritingu pro drobné podnikatele, storytellingové dílny. Baví mě inspirovat a vést druhé ke splnění jejich snu, kterým je psaní pro radost, napsání a vydání knihy, tvorba textů podporujících podnikání. Víc se o mně dozvíte na stránce Můj příběh.
Komentáře

Přidat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Vaše osobní údaje budou použity pouze pro účely zpracování tohoto komentáře. Zásady zpracování osobních údajů