fbpx

Březen – ještě tam zůstaneme a něco spolu vymyslíme!

Můj Facebook mi každý den ukazuje parádní vzpomínky na březnové akce v minulých letech – kurzy tvůrčího psaní, knižní festivaly, pohádkové dílny, křty knížek. A já se vždycky zasním a zavzpomínám, jaké to bylo v Chrudimi, Ostravě, v Poličce, v Praze, jak jsem poznala dvě jmenovkyně Alenky, Lucku, Michaela, Martina a spoustu dalších, jak nám bylo už po tolikáté fajn s Peťou, Lenkou, Pavlou, Jardou, Jitkou, Sylvou…  Už je to rok, co se na posledních plakátech objevilo ZRUŠENO.

Skoro se stydím za to, že jsem měla, jako správný introvert, docela radost z toho, že najednou nikam nemusím, i když jsem se na všechny ty akce těšila. Najednou jsem nic nemusela. Ale jsem na volné noze, takže žádný stálý příjem nemám. Snažím se celou tu dobu něco tvořit, rozvíjet se, vzdělávat, posouvat, vymýšlet něco nového… A protože nemůžu už celý rok na svoje workshopy, školení a semináře, tak jsem zapracovala konečně taky na tom, jak přenést další svoje aktivity do virtuálního prostoru.

Jak jsem konečně překonala svůj největší blok

Nejtěžší pro mě bylo překonat odpor k natáčení videí, telefonování a online konzultacím. Ještě před rokem jsem si říkala, že tohle dělat nikdy nebudu a konec. Realizovala jsem se jinak, pro mě přijatelnější, příjemnější a schůdnější formou. Ale ty temné stránky ve mně mi vadily, chtěla jsem s tím něco udělat, věděla jsem, že by mi posunutí se v tom směru rozšířilo další obzory. Díky několika kurzům, které mi pomohly měnit mé myšlení, díky knihám, díky inspirativním lidem, někdy stačila jenom jedna věta, která pootočila mé vnímání trošku pod jiným úhlem, jsem se, nejdřív v mysli, posouvala dál.

A najednou to přišlo a zapadlo do sebe! Začala jsem vymýšlet a zkoušet věci, které jsem měla v hlavě v nejasných obrysech už delší dobu, ale byly tady ty bloky, nebyl ani čas a prostor. Minulý týden jsem konečně dokončila nějaké věci (Malý průvodce na Cestu za vaší knihou a Klíč k vaší knize), začala jsem s online konzultacemi, začínám vytvářet online kurzy a natočila jsem to video! Jsem moc ráda, že mám i první zájemce a od nich první reakce, které mi umožní to všechno dolaďovat podle vašich potřeb.

Novinky u Psaní hravé i dravé

Už tuším, jaká mají někteří moji čtenáři a potenciální klienti očekávání:

Jana: Předpokládám, že to bude „příběh knihy o její cestě do světa“, ze kterého budu moct získat představu o tom, co všechno tento proces obnáší. A že to bude zároveň vodítko pro mne, jak dovést psaní mé prvotiny do úspěšného konce.

A jejich první zážitky a zkušenosti:

Zita: Milé ženy, musím se s vámi podělit o zážitek, který mě před chvílí rozplakal…štěstím. Na podzim, když jsem ukončila práci v korporátu jako hlavní účetní, jsem věděla, že do něčeho takového už se určitě nechci vrátit. A že to chci jinak. Tak jsem si vizualizovala firmu, pro kterou bych chtěla pracovat. Měla by to být rodinná firma zaměřená na bytový design nebo na tvoření nebo jiné umění. Já bych tam měla funkci „holka pro všechno“ (ne jenom účetní), protože tak mě to baví, všestranná práce. A jak si tak čtu příručku „Malý průvodce na cestě k vaší knize“ od Aleny Vorlíčkové, tak to ke mně přišlo – už vím o jakou firmu se jedná, už vím, pro kterou chci pracovat……..PRO TU SVOJI! Jako věděla jsem, že chci jít svojí cestou, ale právě teď mi to docvaklo v plné síle, hurá. A moje postřehy? Krásné, motivující, inspirující. Více zaměřené na ty, „kteří teprve chtějí“, ale i já jsem si tam našla spoustu inspirace. Odkazy na tvoje stránky, např. křest – tak to už jsem si vizualizovala – a to dokonce dva – tak nevím, jestli těch knížek bude víc, možná se mi to zalíbí. Moc se mi líbilo, jak povzbuzuješ. Je to fakt zvláštní pocit, že i já můžu… jako dítě a teenager jsem psala – básně, pohádky, fejetony – ale pak to usnulo, zapomněla jsem na tu radost a teď je to tady zase…krásný, děkuji…

Mám i první krásné reference ke Klíči k vaší knize:

Katka: Děkuji za tento skvělý nástroj. S vydáním knihy nemám zatím žádné zkušenosti, ale „Klíč k vaší knize“ mi pomohl utřídit si myšlenky a soustředit se na důležité body. Moc oceňuji pracovní sešit, díky kterému jsem si začala klást otázky, na které by mě samotnou nenapadlo se zeptat, i za samotný Klíč, který seskupuje vše důležité na jedinou stranu A4. Doufám, že brzy budu moci tento nástroj použít k vydání své knihy.

V tomto týdnu mám za sebou také tři konzultace k vydání knihy, bylo to významné rozšíření mých obzorů a služeb. Velmi mě překvapovalo, když ženy říkaly na různá moje doporučení, že to by je vůbec nenapadlo, a měly k tomu spoustu AHA momentů. Měla jsem z toho velkou radost, že jim můžu být užitečná. Mám motivaci pokračovat dál.

K mému Minikurzu tvůrčího psaní se připojila moje první ilustrátorka Magda Hánová, díky níž jsem před 12 lety začala psát pohádky. Zažily jsme toho spolu už opravdu hodně a vždycky to byla velká zábava (knihovny, veletrhy, zahradní slavnost na ambasádě…), protože jsme se nikdy nebraly vážně. Napíšu o tom další článek, nebo rozhovor, nebo obojí.

Tento týden jsem taky ještě dostala poštou novou knížku, čerstvou z tiskárny, na které jsem pracovala na začátku letošního roku. Moc se mi příběh, jeho zpracování a styl vyprávění líbí. Myslím, že o autorovi ještě uslyšíme. Mám z toho taky velkou radost, když vidím hotové dílo na cestě ke čtenářům.

Sníte o tom, že jednou vydáte svou vlastní knihu, ale pořád nevíte jak na to?

  • Malý průvodce Cesta za vaší knihou ZDARMA
  • Klíč k vaší knize – podnikatelský plán na 1 A4 + bonusy uzavřená FB skupina + 1 konzultace ZDARMA (platí po časově omezenou dobu)
  • Online kurz, který vás krok za krokem provede procesem vzniku knihy (ten je ve fázi přípravy, možná hledám ještě nějaké testery, ozvěte se v případě zájmu)
  • nový minikurz tvůrčího psaní pro zájemce o pravidelné psaní pro začátečníky i pokročilé (úroveň si nastavíte sami, záleží, jakým způsobem budete plnit úkoly) – přihlašovací stránku najdete kliknutím na tento odkaz Kurz tvůrčího psaní zdarma.

Vyzkoušejte a uvidíte, jak se vám to bude líbit a dařit, ozvěte se s nápady nebo s nabídkou spolupráce. Těším se na vás.

Alena Vorlíčková
Psaní ve všech podobách, kreativní texty, články do magazínů, psaní na web, blogování, copywriting, to je moje vášeň. Už několik let mě psaní živí a já se cítím volná a svobodná. Vedu workshopy tvůrčího psaní pro různé věkové skupiny, kurzy copywritingu pro drobné podnikatele, storytellingové dílny. Baví mě inspirovat a vést druhé ke splnění jejich snu, kterým je psaní pro radost, napsání a vydání knihy, tvorba textů podporujících podnikání. Víc se o mně dozvíte na stránce Můj příběh.
Komentáře

Přidat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.

Vaše osobní údaje budou použity pouze pro účely zpracování tohoto komentáře. Zásady zpracování osobních údajů