fbpx

Vášeň je motor, který dá vašemu životu šťávu

Šťastný je člověk ten, který našel své životní téma, vášeň, která ho pohlcuje, který drží pevně své kormidlo a ví kam plout. A je jedno, zda tou vášní je hra na flétnu, tanec, malování nebo vláčky. Se svým koníčkem se nikdy nenudí, přicházejí stále další a další impulzy, setkání se zajímavými lidmi, inspirace na výlety… Při tom všem může vzniknout i nápad na vydání knihy.

DSC_1133

Když je o čem, jde psaní téměř samo

Příkladem může být příběh mladého železničáře, který stejně jako všichni malí kluci měl rád vláčky. Bydlí u nádraží a oba rodiče pracovali na dráze, takže mu jeho zájem zůstal. U Českých drah pracuje jako vlakvedoucí a ve svém volném čase se zajímá o historii a současnost místní lokálky. Ta už měla před pár lety namále, ale naštěstí se ji podařilo vzkřísit. Pár nadšenců založilo spolek, útočiště našli v městské knihovně. Odtud už bylo jen pár kroků k vydání krásné a zajímavé publikace.

DSC_1162

Den jako z filmu Páni kluci

Kniha Historie místní dráhy byla slavnostně pokřtěna na velkolepé akci oslav výroční založení trati. Nádhernou krajinou Vysočiny projížděly historické vlaky, lidi mávali, vlasy jim vlály… A na zaniklém nádražíčku otvíral náš železničář své malé muzeum. Přijeli sem lidé z celého okolí, aby si užili tu krásnou atmosféru, která tolik připomínala oblíbený dětský film.

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

Nebojte se psát, když máte o čem

Doufám, že vás tento příběh inspiroval. Pokud máte lidem co říct, tak to taky napište. Určitě najdete své čtenáře, protože každý má jiný vkus a jiné zájmy. Někomu se líbí fantasy romány, jinému literatura faktu na konkrétní téma, další si kupuje kuchařky. Myslíte si, že neumíte dobře pravopis a gramatiku? To je to nejmenší. Pokud máte zajímavý obsah, ráda vám s korekturami pomůžu a poradím, jak své dílko vyslat do světa.

Alena Vorlíčková
Psaní ve všech podobách, kreativní texty, články do magazínů, psaní na web, blogování, copywriting, to je moje vášeň. Už několik let mě psaní živí a já se cítím volná a svobodná. Vedu workshopy tvůrčího psaní pro různé věkové skupiny, kurzy copywritingu pro drobné podnikatele, storytellingové dílny. Baví mě inspirovat a vést druhé ke splnění jejich snu, kterým je psaní pro radost, napsání a vydání knihy, tvorba textů podporujících podnikání. Víc se o mně dozvíte na stránce Můj příběh.
Komentáře

Přidat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.

Vaše osobní údaje budou použity pouze pro účely zpracování tohoto komentáře. Zásady zpracování osobních údajů