fbpx

Předvánoční knižní sklizeň a tipy na dárky

Čas se nedá zastavit, barevný zlatý podzim pomalu střídá zima. Zase se rok s rokem sešel, dny se krátí a my sklízíme, co jsme letos zaseli. Pomalu se obracíme do svého nitra a bilancujeme, co všechno se podařilo. Někomu třeba napsat a vydat knihu, lidem, jako jste vy nebo já. Taky vás láká zalézt pod deku a celou zimu si jenom číst?

Anebo dokonce napsat a vydat tu svou vysněnou knížku už v příštím roce?

Krásně o tom, vlastně obojím, píše ve své knize Žena v proměnách roku, která právě v těchto dnech vyšla, její autorka Alenka Naďová:

Prosinec

Uvědomujeme si své místo v životě, kam jsme se dostali, i to, co nás odklopuje. Prožíváme blízkost v rámci rodiny, odpočíváme v bezpečí domova, zaměřujeme se na vztahy, sdílíme své příběhy. Obdarováváme se péčí, pozorností a hmotnými dary. Dělíme se s potřebnými. Rekapitulujeme uplynulý rok, završujeme jeden cyklus a se získanou moudrostí se otevíráme novému. Nacházíme svůj záměr a spřádáme nový sen. Oslavujeme zrod života. Prosinec zahajuje očistné období, které bude ukončeno předjarním půstem.

Pro děti letos napsala a vydala „moje“ autorka Šárka Rosová Váňová půvabnou knížku Pohádky z naší zahrádky s kočičími hrdiny v hlavní roli. Koupit si ji můžete u ní na stránkách.

Z nakladatelství Knihy pro ženy ke mně v létě přišla zajímavá práce na knížce Dělej méně / Revoluční pojetí ženského time managementu od Kate Northrup, při které jsem se moc těšila na to, až knížka vyjde a budu si ji číst jako čtenářka a plnit úkoly, ke kterým vyzývá a jsou k nim pracovní listy.

Asi každý, kdo stejně jako já vyzkoušel všechny typy diářů, přečetl všechny knihy o time managementu a vyzkoušel všechny možné systémy, ví, že nezávisle na tom, jak dobře si naplánujete svůj čas, nikdy nebudete mít pocit, že jste to všechno stihly.
Od té doby, co jsem se stala matkou, jsem hodně změnila svá očekávání a místo soustředění se na odškrtávání položek ze seznamu úkolů jsem se naučila, jak mít víc energie na věci, které jsou pro mě opravdu důležité. Tenhle posun byl klíčový pro moji příčetnost a štěstí.
Díky zjištění, že moje spokojenost více pramení z toho, že jsem v přítomnosti, než z toho, že dělám více věcí, jsem se začala soustředit na řízení své energie místo řízení času.

A ještě pod stromečkem můžete mít knížku o věcech mezi nebem a zemí od Lucie Vlachopulosové Lord/ Jak jsem díky psovi znovu objevila spojení se svou duší. Příběh o přátelství člověka a psa, které překračuje hranice světů.

Je to přesně deset let, kdy zemřel náš milovaný pes Lord. Přesně deset let od doby, kdy se nám splnilo jedno neuvěřitelné přání. A zrodilo se přesně o kouzelné vánoční noci.

Když Lord zemřel, nesli jsme to těžce. Nikdy jsem si nedovedla představit, že to bude tak těžké. A při pohledu do manželových očí mě ochromila obava, že už nic nebude jako dřív. Lord, velký parťák a kamarád, tady najednou není.

Jenže pak se stane něco kouzelného. V noci se mi zdá živý sen. Hladím Lorda a rukou, kterou se ho dotýkám, cítím, že jeho tělo teplá. Začíná dýchat. Pak pootočí hlavu a zadívá se mi zpříma do očí. Dokonalé zmrtvýchvstání, o jakém jsem dosud četla jen v Bibli.

A pokud jste dostali chuť taky něco sami napsat, tady je pro vás:

Kurz Vaše kniha – váš splněný sen do pátku 3. 12. za adventní cenu. Začínáme už na Mikuláše, 6. 12.

Alena Vorlíčková
Psaní ve všech podobách, kreativní texty, články do magazínů, psaní na web, blogování, copywriting, to je moje vášeň. Už několik let mě psaní živí a já se cítím volná a svobodná. Vedu workshopy tvůrčího psaní pro různé věkové skupiny, kurzy copywritingu pro drobné podnikatele, storytellingové dílny. Baví mě inspirovat a vést druhé ke splnění jejich snu, kterým je psaní pro radost, napsání a vydání knihy, tvorba textů podporujících podnikání. Víc se o mně dozvíte na stránce Můj příběh.
Komentáře

Přidat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Vaše osobní údaje budou použity pouze pro účely zpracování tohoto komentáře. Zásady zpracování osobních údajů