fbpx

12 tipů na neodolatelný text nejen k Vánocům

V čase očekávání Vánoc, největších svátků v roce, se snažíme ještě o hodně víc druhé potěšit, něco jim nabídnout, popřát a často k tomu využíváme písemnou formu. Píšeme pohledy, maily, obchodní nabídky, vánoční články na blog. Jak ale udělat, aby v záplavě všech těch sdělení, která se na nás valí ze všech stran, právě to naše vyniklo?

Za prvé bychom měli dobře znát účel, proč text píšeme a co chceme, aby čtenář udělal.

Zde je krátký seznam textů, které čtenáře osloví, potěší, změní, vyzvou k akci:

1. Text inspiruje čtenáře k akci.

2. Text připomíná, že život je krátký.

3. Text ukazuje, že sny se mohou stát skutečností.

4. Text dává naději a víru věřit větším plánům.

5. Text připomíná, z čeho jsme vznikli.

6. Text zve na cestu.

7. Text vypráví příběh.

8. Text rozesměje.

9. Text rozpláče.

10. Text překvapí.

11. Text něco naučí.

12. Text přináší nový pohled na věc.

Nezapomeňte, že text může být i milým a cenným vánočním dárkem. Třeba pohádka, povídka, nebo básnička. A co takhle napsat někomu rukou na papír dopis a poslat ho poštou?

Pokud přemýšlíte nad dárkem pro sebe, mrkněte se taky do mojí nabídky. Jsou tam pro vás připraveny dvě tištěné pohádkové knížky, virtuální knihovna Jak napsat a uspořádat knihu, online kurz Vaše kniha – váš splněný sen, přehledná příručka copywritingu, díky níž můžete začít novou kariéru a pracovat třeba z kavárny za vánoční cenu… Další překvapení se pro vás připravují. Sledujte FB stránku Psaní hravé i dravé.

Alena Vorlíčková
Psaní ve všech podobách, kreativní texty, články do magazínů, psaní na web, blogování, copywriting, to je moje vášeň. Už několik let mě psaní živí a já se cítím volná a svobodná. Vedu workshopy tvůrčího psaní pro různé věkové skupiny, kurzy copywritingu pro drobné podnikatele, storytellingové dílny. Baví mě inspirovat a vést druhé ke splnění jejich snu, kterým je psaní pro radost, napsání a vydání knihy, tvorba textů podporujících podnikání. Víc se o mně dozvíte na stránce Můj příběh.
Komentáře

Přidat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Vaše osobní údaje budou použity pouze pro účely zpracování tohoto komentáře. Zásady zpracování osobních údajů