fbpx

Liduplachý mlamodyj obohacuje slovní zásobu

Chcete být vidět, více prodávat, být slavní? Pak se neobejdete bez blogu, firemních stránek, sociálních sítí, prostě bez textů. A navíc, dnes už musíte psát tak, abyste byli originální, zábavní, zkrátka zapamatovatelní. Jak na to? Třeba sem tam použít nějaké zvláštní vtipné slovo. Že vás zrovna žádné nenapadá? Mám pro vás jeden tip – internetový slovník. Slibuju, že se budete bavit (aspoň občas). Některá slova v naší slovní zásobě už zdomácněla, některá vznikla v těchto dnech,  na základě aktuálních zážitků z olympiády. Třeba se vám budou hodit do vašeho článku (nezapomeňte ale na svou cílovku).

Čeština 2.0 je slovník, který trolí češtináře už od roku 2008. Vytváříte ho vy všichni, kteří přidáváte neotřelá, nová, regionální či jinak zajímavá slova ze všech zákoutí mateřského jazyka. Vybrala jsem pár kousků, které se líbí z nějakého důvodu mně, která jsem ještě neslyšela.

audista –  řidič osobního automobilu, který nebere ohledy na ostatní účastníky provozu ani na jeho pravidla, tento styl jízdy je specificky ovlivněn značkou vozu

dlouhovat –  dlouze louhovat (např. čaj)

hejtarantle – efektní akrobatický kousek, zpravidla provedený ve vzduchu

korporád – líný člověk, který vyhledává práci v korporátní sféře, aby se mohl v pracovní době flákat

ledět –  dívat se absolutně nechápavě; podle olympijské vítězky v super-G Ester Ledecké

 

A jedno slovíčko na závěr:

copýtko – začínající reklamní textař, copywriter, který sbírá zkušenosti

Příklad: „Já ti nevím. Píšu každý den, čtu, chodím na školení, ale stejně si pořád připadám trochu jako copýtko.”

 

A jaká slova se líbí vám, nebo jste dokonce nějaké sami vymysleli? Pochlubte se v komentářích!

Nebo si je přijďte vyzkoušet přímo na vašich textech!

 

Alena Vorlíčková
Psaní ve všech podobách, kreativní texty, články do magazínů, psaní na web, blogování, copywriting, to je moje vášeň. Už několik let mě psaní živí a já se cítím volná a svobodná. Vedu workshopy tvůrčího psaní pro různé věkové skupiny, kurzy copywritingu pro drobné podnikatele, storytellingové dílny. Baví mě inspirovat a vést druhé ke splnění jejich snu, kterým je psaní pro radost, napsání a vydání knihy, tvorba textů podporujících podnikání. Víc se o mně dozvíte na stránce Můj příběh.
Komentáře

Přidat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Vaše osobní údaje budou použity pouze pro účely zpracování tohoto komentáře. Zásady zpracování osobních údajů