fbpx

Každý člověk je kouzelník a mág

Uvědomujete si, jakou sílu mají slova, která používáte vy a jiní lidé? Je to mocné kouzlo a silná zbraň. Pochopení a ovládnutí magických sil jazyka může náš život proměnit v nekonečnou radost. Na své myšlenky si musíme dávat pozor a pečlivě volit svá slova, která užíváme v duchu sami pro sebe, nebo nahlas v komunikaci s okolím. Pobyt s vámi ve vaší hlavě nebo s druhou osobou kdekoliv může být příjemnou procházkou růžovou zahradou, nebo namáhavým pohybem otrávenou stokou. Užívejme svá slova vědomě!  Jazyk je základem života. Pokud si zamilujete jazyk, váš život bude překrásný.

Na počátku bylo slovo

Dávno předávno v bezbřehé hlubině věčnosti a nekonečnosti Kosmu se čistá mysl rozzářila světlem Lásky a vyronila Slovo. A Slovo se stalo Bohem. A Slovo začalo tvořit život…

Z nepředstavitelného a tajemného chaosu Vesmíru si pomocí nástroje, jakým je Slovo, vybíráme a skládáme naši skutečnost. Musíme převzít zodpovědnost za své myšlenky a za svá slova. Naše slova nejen popisují okolní svět, ale především ho tvoří – pomocí jazyka vytváříme svět, ve kterém žijeme. Náš stav zcela odpovídá tomu, jaké jsou naše myšlenky a obrazy, jakými slovy se vyjadřujeme. Náš jazyk určuje naši skutečnost, strukturalizuje a následně pak popisuje.

Pokud to, co se děje v mém životě, zcela odpovídá tomu, jak myslím a hovořím, pak změnou mých myšlenek a mé řeči se změní i můj život a okolní svět. Je velmi důležité naučit se správně užívat slova a myšlenky. Každý člověk je tvůrce, vládce svých myšlenek, pocitů, skutků, ale ne každý o tom ví.

Magická síla slov

Pomocí slov a jazyka tvoříme svůj svět. Jedni dělají svět krásným i ostatním a svými slovy dokážou léčit. Jiní působí sobě i jiným bolest a trápení, svými slovy dokážou uřknout a uhranout. Asi takové lidi ze svého okolí znáte. Doufám, že je ve vašem životě někdo, s kým jste rádi, cítíte se v bezpečí, můžete mluvit bez obav, že se vám vysměje nebo vás odsoudí. Na druhé straně ale máte možná v rodině nebo v práci někoho, s kým se necítíte dobře, kdo vás neustále kritizuje, pomlouvá ostatní, je to někdo, komu se snažíte vyhnout, protože z vás vysává energii, máte z něj špatný pocit, bojíte se ho.

Každý člověk je kouzelník a závisí na čistotě jeho myšlenek, zda je dobrý či zlý, zda přináší štěstí nebo utrpení.

Slova jsou důležitá pro společné tvoření.

Slovo je mocné kouzlo, silná zbraň.

Slovy můžeme tvořit i bořit.

Slovy můžeme uzdravit i usmrtit.

Pamatujete si spoustu let slova některého vašeho učitele/vaší učitelky? Co vám řekl/a? Znáte nějaký příběh pacienta a lékaře, který svými slovy naprogramoval jeho osud?

Zkuste od teď pozorněji poslouchat a všímat si, jaká slova používáte a jak to působí na vás a na ostatní.

Mocné kouzlo, silná zbraň

Nejenom v pohádkách jsou čarodějové a kouzelníci, kteří ovládají dobrá či zlá kouzla (slova) a dokážou jimi člověka uzdravit či uhranout nebo zaklít. Dokážeme to i my, každý z nás, jenom si to mnozí neuvědomujeme. Jakou skutečnost vytváříme? Co lidem dokola říkáme a pak se třeba divíme? S kým je nám dobře a komu se naopak vyhýbáme? Pokud nám něco nevyhovuje, dá se to změnit. Změnit můžeme i to, co a jak říkáme. Musíme převzít zodpovědnost za svůj svět, slova a myšlenky a řídit si svůj život sami. Na své myšlenky si musíme dávat pozor. V žádném případě nepoužívat nezodpovědná a ošklivá slova. Přiznejte si, kdo používá spojení „strašně krásný“, „strašně jsem se těšila“, „to se mi hrozně líbí“… Cítíte to? No, říkám to taky a vždycky si vzpomenu na mého dědu, který mě už před lety napomínal.

Zkuste si všímat, co se bude dít, když změníte svůj slovník. Změňte svá slova a změníte svůj svět.

Jak slova ovlivňují náš život?

Komunikace s jiným člověkem je jako dotknutí se jiného světa. Působíme jeden na druhého na hluboké podvědomé úrovni a pomáháme si navzájem oživit city a obrazy.  Cílem komunikace je společné tvoření. To, o čem hovoříme, už zároveň realizujeme. Slova spojujeme s city, které prožíváme uvnitř.

Ti starší z nás měli to štěstí, že náš obraz světa nám jako dětem formovali milující dědečkové a babičky. Vyprávěli nám pohádky a tak vkládali do našeho vědomí obrazy rodičů, přátel i nepřátel a různých přírodních živlů, obrazy dobra a zla. Učili nás slova a symboly. Vysvětlovali, když jsme něčemu nerozuměli. Pohádka vybízí děti k přemýšlení, nabízí mu vzory, se kterými žije dál v dospělém životě.

Uvědomujete si, jak na vás působí různé knihy? Proč některé autory a jejich svět milujete? Jaké texty ve vás vyvolávají silné emoce? Pracuju s novými texty různých autorů a měla jsem poslední dobou opravdu štěstí na mistry slov. Jejich texty v mé mysli vytvářely spoustu barevných, plastických živých obrazů, trefnými slovy charakterizovali své postavy a prostředí. Těším se, až jejich rukopisy spatří světlo světa v podobě knih.

Stává se vám, že něco jiného z nějakého důvodu říkáte, a něco jiného si myslíte? Nemusí to být vůbec proto, že byste chtěli vědomě lhát, ale prostě se to tak stane, protože se stydíte, nevěříte si, bojíte se závisti, důvodů může být hodně. V případě, že něco jiného říkáte a něco jiného si myslíte, budete mít ve svém životě zmatek. Zkuste to změnit.

Člověk prostřednictvím slov vysílá vibrace. Slova jsou tvořena šumy a tóny. Samohlásky jsou tóny a čím víc samohlásek, tím energičtější je jazyk a národ, který jazykem mluví. Jednou mí studenti přinesli téma, jak na nás působí různé jazyky a rozebírali, k čemu se který hodí – k lásce, k písním, k válkám…

Někteří lidé používají slova velmi nedbale , neváží si jich, zamořují jimi své okolí, otravují sebe i ostatní lidi. Jeli jste někdy hromadnou dopravou v čase, kdy cestují žáci do škol? To je zážitek! Soustřeďme se na to, co říkáme. Neměli bychom jen nesmyslně pronášet slova, ale vkládat do nich jasné pozitivní obrazy. Nesmírně to obohatí náš život.

Zkuste si udělat jednoduchý experiment se svými slovy. Vodu lze různými způsoby ovlivnit, a to jak pozitivně, tak i negativně. Voda vnímá hudbu, protože reaguje na její vibrace. Dokonce se ukazuje, že „umí číst“, že je schopná reagovat na duši a podstatu slov.

Vezměte si tři stejně velké sklenice vody a do každé nasypte trochu rýže a zalijte ji vodou. Potom se ke každé sklenici chovejte jinak. První chvalte a říkejte jí, jak je krásná, úžasná atd., druhé si vůbec nejvšímejte a třetí říkejte ošklivá slova a nadávejte jí. Toto dělejte několikrát denně a vydržte to aspoň 14 dní. Uvidíte, co se stane.

Napište mi, jak vnímáte slova vy. Vložte pod článek ukázku textu, který se vám líbí. Vypište slova, která na vás působí.

Alena Vorlíčková
Psaní ve všech podobách, kreativní texty, články do magazínů, psaní na web, blogování, copywriting, to je moje vášeň. Už několik let mě psaní živí a já se cítím volná a svobodná. Vedu workshopy tvůrčího psaní pro různé věkové skupiny, kurzy copywritingu pro drobné podnikatele, storytellingové dílny. Baví mě inspirovat a vést druhé ke splnění jejich snu, kterým je psaní pro radost, napsání a vydání knihy, tvorba textů podporujících podnikání. Víc se o mně dozvíte na stránce Můj příběh.
Komentáře

Přidat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Vaše osobní údaje budou použity pouze pro účely zpracování tohoto komentáře. Zásady zpracování osobních údajů