fbpx

Dopřávejme si potěšení a plňme si tajná přání každý den!

Konečně je tady jaro. Příroda se začíná probouzet a začíná nový život. Toužíte se taky probudit ze sna, poslechnout volání své duše a začít konečně žít, tvořit, milovat?

Knihy nám přináší do našich životů vědomosti, moudrost a zkušenosti lidí z celého světa. Po přečtení je většinou zavřeme, odložíme a časem na příběhy a myšlenky v nich zapomeneme. Je tu ale ještě jiná možnost, jak můžeme něco udělat – vzít si inspiraci, proměnit své dny v barevné chvíle plné dobrodružství. Jako ženy často vnímáme, že žijeme v mužském světě, odděleny od života, odpojeny od svého těla. Je to tak už asi 5000 let a teprve teď se to začíná měnit.

Kniha Regeny Thomashauer Návrat k sobě přináší ženám množství informací k zamyšlení, spoustu návodů, jak vnést do života více radosti a potěšení. Rozdíly mezi muži a ženami se projevují třeba v tom, že ženy mají také velké sny, ale neznají svoji hodnotu, takže se často neodhodlají za nimi vydat. Ženy se starají o všechny kolem, znají přání svých dětí, manžela, svého šéfa, ale vůbec neví, co by chtěly samy pro sebe. Vůbec je nenapadá, co udělat, aby se necítily tak vyčerpané, unavené, naštvané, podrážděné, osamělé.

Jak se můžeme konečně začít věnovat samy sobě, plnit si tajná přání, dopřávat si potěšení?

Celá řada žen, kterých se zeptáte, co by si přály, je otázkou zaskočena, protože vůbec netuší. Patříte mezi ně? To vůbec nevadí, hlavně k sobě buďme laskavé. Začněme s maličkostmi, které děláme často pro druhé, ale nikdy by nás nenapadlo udělat je samy pro sebe. Změňme to! Pro začátek si naplánujme každý den svou chvilku – pusťme si oblíbenou písničku, zapalme si krásnou svíčku, uvařme si voňavou kávu a bez výčitek si ji vychutnejme, zastavme se a věnujme se psaní deníku.

Ženy se musí probudit. Během posledních stovek a tisíců let se naučily nenávidět svá těla, mají pocit, že jsou moc tlusté, moc staré, moc malé, necítí se prostě ve svých tělech doma. Nikdy se neučily pečovat o sebe, jsou stále ve stresu a pohotovosti pod vlivem hormonu kortizolu, věčně podrážděné, smutné, osamělé, trpí častými záněty. Když ale o sebe začnou pečovat, dopřávají si příjemné zážitky a radost každý den, vyplavují se hormony endorfin a prolaktin a vytváří zdravé prostředí ve svém těle.

Ženy mají velkou moc. Jak se cítí žena, tak se cítí všichni v jejím okolí. Když je vytočená, vyčerpaná, hádavá, jsou naštvaní i ostatní kolem. Když ale má dobrou náladu, cítí se skvěle, jsou spokojení všichni její blízcí. Úkolem ženy je zářit, své potěšení si nemusí zasloužit a tvrdě odpracovat. Nemusí čekat celý rok na dovolenou, ale může si dopřávat radost jenom pro sebe každý den. A vědět, že má svou pestrou paletu emocí, které si může dovolit prožívat. Nemusí být pořád jen hodnou holčičkou, když na to nemá náladu, a je to tak v pořádku.

Začněte měnit svůj život hned! Do svých každodenních rituálů, třeba po probuzení nebo večer, zařaďte tato 3 P:

  1. Pochlubte se!
  2. Poděkujte!
  3. Přejte si!

Můžete si to zapsat pro sebe do deníku nebo si to říct s kamarádkami pěkně nahlas. Naučíte se postupně všímat si toho, co se vám povedlo, prožívat vděčnost a toužit. Váš svět se promění a vy budete zářit!

P. S. Ten název knížky není přesný. Je provokativní jako celý její obsah. Doporučuju prozkoumat.

Alena Vorlíčková
Psaní ve všech podobách, kreativní texty, články do magazínů, psaní na web, blogování, copywriting, to je moje vášeň. Už několik let mě psaní živí a já se cítím volná a svobodná. Vedu workshopy tvůrčího psaní pro různé věkové skupiny, kurzy copywritingu pro drobné podnikatele, storytellingové dílny. Baví mě inspirovat a vést druhé ke splnění jejich snu, kterým je psaní pro radost, napsání a vydání knihy, tvorba textů podporujících podnikání. Víc se o mně dozvíte na stránce Můj příběh.
Komentáře

Přidat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Vaše osobní údaje budou použity pouze pro účely zpracování tohoto komentáře. Zásady zpracování osobních údajů