fbpx

7 tipů, jak láskyplně zahájit nový rok

Sváteční období konce náročného roku 2022 je za námi a všechno se vrací do běžného rytmu. Po loňských událostech a výzvách sbíráme sílu a odvahu žít lépe, abychom zažívali každodenní radost, cítili se aspoň občas nabití energií a inspirací a byli taky někdy sami sebou. Podělím se s vámi o pár tipů, které využívám jako první pomoc proti vyhoření. A budu ráda za ty vaše.

1. Vyspěte se!

Krátké dny a delší noci nás k tomu přímo vyzývají. Zkuste spát o 30 minut déle než obvykle. Uvidíte, jak se svět vybarví, když si odpočinete. Popřemýšlejte, které činnosti můžete vypustit, nebo je za vás může převzít někdo jiný, a dopřejte si dostatek spánku. Pak vás možná neskolí nemoc a budete mít nové nápady a chuť pustit se do nových věcí.

2. Poslouchejte svou oblíbenou hudbu!

Oblíbená písnička či hudební skladba okamžitě změní náladu, to jste si určitě všimli už dávno. Tak na to nezapomínejte. Stáhněte si své oblíbené songy, vytvořte si playlisty a mějte je vždy po ruce. Průběžně pátrejte i po hudebních novinkách, které vás potěší. Můžete si i zatančit.

3. Běžte do lesa!

I když to za oknem nevypadá zrovna lákavě, zvedněte se a běžte ven. Určitě nebudete litovat, až budete v lese, nebo v parku, i když se vám před tím nechtělo. Procházka na čerstvém vzduchu, ideálně mezi stromy, kolem vody, kde poletují ptáci, poskakují veverky, udělá dobře každému. Běžte sami nebo vezměte někoho s sebou, a hlavně si to užijte. Zhluboka dýchejte, všímejte si barev, zvuků a vůní, vnímejte přírodu všemi smysly.

4. Naplánujte si každý den chvilku pro sebe!

Každý den si vyhraďte čas, který patří jenom vám. Je životně důležitý. Pár minut, kdy se věnujete tomu, co máte rádi, co jste vždycky chtěli dělat. Všechny nápady si zapisujte. Udělejte si seznam toho, co by vám udělalo radost. Vyberte to, co je ve vašich silách zrealizovat a naplánujte si, jak to co nejdřív uskutečníte – termín, místo, cena.

5. Zajděte si ke kadeřnici!

Známá pravda, kterou jste už určitě někdy slyšeli, opravdu platí. S novým účesem se cítíme o mnoho lépe, tak proč si to znovu a znovu nezopakovat. S mastnými a neupravenými vlasy se špatná nálada jen prohlubuje. Když vyjdete ze dveří kadeřnictví s novým střihem a opečovanými vlasy, budete se cítit jako bohyně (nebo bůh).

6. Na kávu, výstavu, do kina, běhat… s člověkem, s nímž je vám skvěle!

Určitě znáte někoho, s kým je vám dobře, kdo vám vždycky zvedne náladu, s kým se zasmějete. Plánujte si společné chvíle s takovými lidmi, kteří vás dokážou nabít pozitivní energií. A naopak omezte kontakt, však vy víte s kým.

7. Pište denně aspoň 2 stránky!

Jste na těchto stránkách, takže vás psaní láká. Pusťte se do toho – pište si deník, zkoušejte různé hříčky, nebo pište pravidelně svou knihu. Nevíte, jak začít? Nechcete být na to sami? Přihlaste se do uzavřené FB skupiny nebo do virtuální knihovny.

Už víte, co by vás bavilo ze všeho nejdřív? Pokud ano, máte vyhráno.

Podělte se o vaše triky (dole v komentářích), které vám dělají dobře, zvednou náladu, nabijí vás do dalších dní.

Alena Vorlíčková
Psaní ve všech podobách, kreativní texty, články do magazínů, psaní na web, blogování, copywriting, to je moje vášeň. Už několik let mě psaní živí a já se cítím volná a svobodná. Vedu workshopy tvůrčího psaní pro různé věkové skupiny, kurzy copywritingu pro drobné podnikatele, storytellingové dílny. Baví mě inspirovat a vést druhé ke splnění jejich snu, kterým je psaní pro radost, napsání a vydání knihy, tvorba textů podporujících podnikání. Víc se o mně dozvíte na stránce Můj příběh.
Komentáře

Přidat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Vaše osobní údaje budou použity pouze pro účely zpracování tohoto komentáře. Zásady zpracování osobních údajů