2, 3, 4, 5 je víc než celý svět

Máte pocit, že se vám nic nedaří, nikoho nezajímá, co děláte? Napsali jste článek nebo dokonce celou knihu, vytvořili dílo, do kterého jste vložili celé své srdce a nedočkali jste se žádného ohlasu? Proč vás nikdo neplácá po ramenou, nepíše vám děkovné dopisy a maily? Pravděpodobně proto, že o vás nikdo neví.

woman-1172721_1920

Udělejte si z propagace své tvůrčí práce zábavu

Vytvořili jste úžasné umělecké dílo a máte pocit, že tím to končí. Teď je na ostatních, aby si stahovali, kupovali, psali recenze, posílali vám nabídky. Není. Pokud nejste už známá celebrita, nikdy se nedočkáte. Jedině, že byste se do toho vložili sami. Ze začátku to přijde člověku možná trochu trapné, ale s osvědčenými postupy se dá zeď, která nám brání v propojení s fanoušky a čtenáři, prorazit. Bez internetové prezentace to ale dnes nepůjde.

Rozumím vám, že máte obavy o to, že vám někdo vaše dílo okopíruje, použije, zneužije, zkritizuje, taky jsem si tím prošla. Když ho ale schováte doma do šuplíku, nikdo ho neuvidí, nikdo nepozná váš talent, nebude vás obdivovat. Podívejte se na to z druhé stránky – dnes máte spoustu možností jak propagovat své texty, knihy, fotografie sami a zdarma. Po čase si vás určitě všimnou, nabídnou spolupráci, budou chtít koupit. a budou to ti, které zajímáte a bavíte – vaši fanoušci.

Dvě je víc než jedna

Když jsem měla mít svou první akci v knihovně, nebála jsem se, že nikdo nepřijde a já tam budu trapně sama. Bohužel se to někdy začínajícím autorům stává a není to nic příjemného, když se konečně odvážíte jít se svou kůží na trh. Tenkrát jsem si mohla říkat, že nevadí, když nikdo nepřijde, protože tu se mnou bude Magda Štajnerová, moje ilustrátorka. Mělo to být naše první setkání naživo, věděly jsme, že si máme co povídat a je jedno, zda na to budeme samy, nebo tam budou i nějací další lidé.

_IMG8185

Jsem moc vděčná za to, že to tenkrát paní knihovnice s námi riskly. Odměnou jim byl sál plný maminek a dětí a i další zájemci. Magda totiž byla v nedalekém městečku na pobytu maminek s dětmi s CK Pilné včelky a všechny ty maminky a děti vzala s sebou. A tak to pokračuje už šest let. V našem pohádkovém týmu jsou čtyři ilustrátorky, dětská psycholožka, grafičky, věrní podporovatelé, čtenáři a povědomí o našich projektech, společných i samostatných, se násobí. A my si to užíváme.

Svet-knihy2016

Najděte si spřízněné duše

Zkuste tvořit a sdílet ve společnosti, vzájemně se podporujte se stejně naladěnými lidmi. Asi to nebudou překvapivě vaši nejbližší, příbuzní a kamarádi. Ti často dokážou zatnout bolestivý drápek přímo do srdce. Najděte si někoho, s kým se můžete vzájemně doplňovat a podporovat. Zkuste udělat něco dobrého pro jiné v nějakém  projektu, který vás osloví. Zapojte se do zájmové skupiny. Vracejte a oplácejte to, co pro vás udělají jiní. Oslovte jiné lidi s nabídkou o spolupráci, udělejte to tak, aby vaši nabídku mohli přijmout.

Jsem šťastná, že mám těch blízkých inspirativních lidí kolem sebe celou řadu, jsme ve spojení na Facebooku i naživo, vzájemně podporujeme sebe i své projekty. Postupně vás s nimi ráda seznámím. Zatím tu mám dva rozhovory – s Dagmar Edith HolouLubomírem Müllerem. Inspirujte se i vy v jejich životě a díle.

Zajímá vás téma propagace textů a knih? Máte konkrétní otázky? Neváhejte mi napsat na a.vorlickova@gmail.com.

Alena Vorlíčková
Psaní ve všech podobách, kreativní texty, články do magazínů, psaní na web, blogování, copywriting, to je moje vášeň. Už několik let mě psaní živí a já se cítím volná a svobodná. Vedu workshopy tvůrčího psaní pro různé věkové skupiny, kurzy copywritingu pro drobné podnikatele, storytellingové dílny. Baví mě inspirovat a vést druhé ke splnění jejich snu, kterým je psaní pro radost, napsání a vydání knihy, tvorba textů podporujících podnikání. Víc se o mně dozvíte na stránce Můj příběh.
Komentáře

Přidat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Vaše osobní údaje budou použity pouze pro účely zpracování tohoto komentáře.

  • Chcete taky začít psát své texty za peníze a odměny?

    Mám tu pro vás 5 tipů jak na to.

  • 7 cest k probuzení vaší kreativity, radosti a vášně

    Malé kroky k velké radosti a pocitům štěstí - e-book s tipy a cvičeními k vytištění a vyplnění

  • Rubriky
  • Nejnovější příspěvky