fbpx

Zase je tu září a s ním nový začátek

Na září se vždycky těším, i na školu jsem se s rozechvělým očekáváním těšívala. Často myslím na svůj nejoblíbenější předmět (můžete si po přečtení tohoto článku zkusit tipnout, který to byl). V létě jsem přemýšlela o spoustě věcí, nabídla kurz o vydání knihy, který teď právě běží. Stále mám ale pocit, že něco dlužím těm, kteří knížku teprve chtějí napsat, už vědí o čem, ale netuší, jak to uchopit a uspořádat, aby to bylo pro čtenáře zajímavé.

Česká literatura mezi světovou

Máte pocit:

  • že nakladatelství si vybírají jenom zahraniční tituly, aby byl úspěch zaručen,
  • že český autor nemá šanci uspět,
  • že česká literatura nikoho nezajímá?

Víte, že to je jenom jednostranný úhel pohledu? Každý vidí to, co chce vidět, to naše mysl filtruje naši realitu. Česká literatura už několikrát zazářila na mezinárodním nebi. A čím to bylo?

Autoři se nebáli experimentovat a se slovy si hráli, nevyprávěli jenom příběhy, ale kreativně se věnovali taky formální stránce, architektonice, kompozici…

Nová online knihovna pro vás

Dlouho jsem myslela na to, jak toto téma online uchopit. A snad jsem na to přišla. Připravuju pro vás knihovnu ve formě členské sekce, kam budu postupně přidávat jednotlivé příspěvky, které se budou týkat formy literárního díla, kompozičních principů a ukázek z různých knížek.

Teď v září bude vstup do knihovny po přihlášení zdarma a budete se moci podílet svými dotazy na jejím obsahu.

Zajímá vás to? Máte otázky? Neváhejte mi napsat!

Už teď se můžete registrovat, brzy vás do knihovny pozvu.

Alena Vorlíčková
Psaní ve všech podobách, kreativní texty, články do magazínů, psaní na web, blogování, copywriting, to je moje vášeň. Už několik let mě psaní živí a já se cítím volná a svobodná. Vedu workshopy tvůrčího psaní pro různé věkové skupiny, kurzy copywritingu pro drobné podnikatele, storytellingové dílny. Baví mě inspirovat a vést druhé ke splnění jejich snu, kterým je psaní pro radost, napsání a vydání knihy, tvorba textů podporujících podnikání. Víc se o mně dozvíte na stránce Můj příběh.
Komentáře

Přidat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Vaše osobní údaje budou použity pouze pro účely zpracování tohoto komentáře. Zásady zpracování osobních údajů