fbpx

Za inspirací do Lázní ducha

Potřebujete znovu objevit svůj pramen, aby vaše inspirace vytryskla svěžím proudem? Cítíte, že by to chtělo lázně, i když vám tělesně vlastně nic nechybí? Pak tady mám tip na jedno místo, kde načerpáte síly už během několika chvil. V městečku s obrovskou tradicí kultury a vzdělanosti, s úžasnou starou i současnou architekturou, kouzelnými uličkami, parky a sochami, s množstvím kulturních akcí, v místě, kde působily významné osobnosti české kultury, kde i dnes tvoří celá řada umělců, kde každé zákoutí vypráví svůj příběh.

„Je to město neobyčejně kulturní a lázeňské, s nemocnicí, kde s úspěchem se léčí bolesti zubů, jak pisatel těchto řádků osobně se přesvědčiti příležitost měl. Bohužel tamější lázně vyhledávány jsou jen domorodci a také vodu nikdo tam nepije.“       Josef Váchal: Krvavý román

Už víte nebo tušíte?

Je to Litomyšl – město s úžasnou atmosférou, měnící se během ročních období i během jednoho všedního dne. Jezdím sem moc ráda a často. V létě brzy ráno na sobotní farmářské trhy, kde už máme „svého“ pěstitele, který čte rád detektivky. Rádi se pak procházíme Zámeckým návrším, od kostela dolů do města, kolem hudební školy, kde někdy vyslechneme koncert nadaného žáka. Pak zajdeme na snídani a na kávu a griliášovou trubičku do malé pražírny kávy. Pohádkovou atmosféru s vůní punče mívají adventní neděle na Zámeckém návrší. Horká letní odpoledne se dají příjemně prožít v Klášterních zahradách, na trávě, v kavárně, u zpívající fontány…

Dílny tvůrčího psaní v Litomyšli

Pár let jsem si představovala a přála mít v Litomyšli své dílny, psát a tvořit. Letos se mi to splnilo a jsem šťastná, že genius loci opravdu funguje. Účastníci kurzů jsou vždy očarováni duchem místa a příběhy, které se jim vynoří v mysli, s lehkostí zaznamenávají do svých autorských zápisníků.

Chtěli byste se taky nechat okouzlit, odpočinout si a napsat svůj příběh? Pak vás srdečně zvu. Další dílna tvůrčího psaní v Litomyšli se koná v sobotu 3. března 2018. Více informací a přihlášku najdete na této stránce.

Další informace a fotky z minulých akcí si můžete prohlédnout na facebookové stránce Psaní hravé i dravé.

P.S. Litomyšl byla vyhlášena Lázněmi ducha v roce 2012.

Alena Vorlíčková
Psaní ve všech podobách, kreativní texty, články do magazínů, psaní na web, blogování, copywriting, to je moje vášeň. Už několik let mě psaní živí a já se cítím volná a svobodná. Vedu workshopy tvůrčího psaní pro různé věkové skupiny, kurzy copywritingu pro drobné podnikatele, storytellingové dílny. Baví mě inspirovat a vést druhé ke splnění jejich snu, kterým je psaní pro radost, napsání a vydání knihy, tvorba textů podporujících podnikání. Víc se o mně dozvíte na stránce Můj příběh.
Komentáře

Přidat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Vaše osobní údaje budou použity pouze pro účely zpracování tohoto komentáře. Zásady zpracování osobních údajů