Veletrh splněných přání, milých setkání a nových příležitostí

Pro lidi, kteří čtou a píší, je veletrh Svět knihy v Praze vždy vyvrcholením všech jejich zážitků a snah, místem setkání a nové inspirace. Vrchovatou měrou to platí i pro náš pohádkový tým. Projekt Pohádky pro společné čtení a Pohádkové Slovinsko vždy urazí za ten rok kousek cesty a veletrh ho pak popostrčí ještě dál.

společná

Pod ochrannými křídly

Díky spisovatelce Dagmar Edith Holé a jejím Pohádkám pro kulíšky jsme se stali partnerem pod křídly kampaně Rosteme s knihou, která spadá pod organizaci Svět knihy. Díky tomu máme na jejich internetových stránkách svou sekci, zúčastňujeme se sekání partnerů, mezi něž patří třeba Listování, některé knihovny a některá nakladatelství. A už počtvrté budeme mít svůj program na knižním veletrhu Svět knihy 2016.

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

Nebudem se bát vlka nic

Nejvíc se pokaždé těším na společné okamžiky s mými ilustrátorkami Magdou Štajnerovou, Petrou Řehovou, Jitkou Zajíčkovou, které připravují pro děti výtvarné dílničky. Velkou oporou je nám dětská psycholožka Lenka Krejčová, předsedkyně DYS-centa Praha a spisovatelka Dáša Holá. Přicházejí s námi i naše děti, tak je o zábavu postaráno.

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

Pohádek pro společné čtení už máme pěknou řádku

 

Letos chceme být ještě akčnější, tak jsem přizvala jako moderátorku sympatickou Klárku Kašparovou z poličské knihovny. Bude nás víc, nebudem se bát vlka nic. Naopak třeba spolu nějakou pohádkovou příšeru začarujeme, učešeme princeznu nebo vysvobodíme ptáčka z klece.

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

Milníky minulých let

2013

Setkání se známou ilustrátorkou dětských knih Vendulou Hegerovou a nakladatelkou Hankou Jelínkovou

DSCN3622

Seznámení se slovenistou Radkem Novákem a nabídka vydání Kouzelné zahrady

976431_4880943310049_1871816324_o

2014

Kouzelná zahrada na stánku slovinské knižní agentury.

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

Na program Pohádek pro společné čtení upozorňuje také slovinská ambasáda v Praze.

2015

Novou pohádku pokřtila paní Eva Katrušáková, ředitelka Celé Česko čte dětem.

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

Navázali jsme spolupráci s Celé Česko čte dětem.

 

Ponaučení

Jako v každé správné pohádce přidám i ponaučení pro všechny, kteří se zabývají psaním:

Neschovávejte sebe doma a své texty nepište do šuplíku. Vypravte se aspoň jednou za rok mezi stejné nadšence jako jste vy. Potkáte své oblíbené autory, nebo se setkáte s fanoušky stejného žánru, nakoupíte si knížky za veletržní ceny, vymyslíte akci a příběh.

Loni jsem nechala vstupenky pro grafičku před výstavištěm u jedné kočky (dívce v kostýmu kočky), která tam rozdávala reklamní krmení. Šli jsme s rodinou na oběd, a když jsme se vraceli, kočky už tam nebyly. Synek nechápal, jak jsem mohla něco tak nerozumného udělat. Začala jsem si ten nápad taky vyčítat… Asi za hodinu, když měl za pár chvil začínat náš program, jsem dostala smsku: Lístky máme, za chvilku jsme u vás! Byla jsem moc šťastná, že měl můj příběh dobrý konec.

 

Potkáme se letos na veletrhu i s vámi? Moc se těším!

 

 

 

Alena Vorlíčková
Psaní ve všech podobách, kreativní texty, články do magazínů, psaní na web, blogování, copywriting, to je moje vášeň. Už několik let mě psaní živí a já se cítím volná a svobodná. Vedu workshopy tvůrčího psaní pro různé věkové skupiny, kurzy copywritingu pro drobné podnikatele, storytellingové dílny. Baví mě inspirovat a vést druhé ke splnění jejich snu, kterým je psaní pro radost, napsání a vydání knihy, tvorba textů podporujících podnikání. Víc se o mně dozvíte na stránce Můj příběh.
Komentáře

Přidat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Vaše osobní údaje budou použity pouze pro účely zpracování tohoto komentáře. Zásady zpracování osobních údajů

  • Malý průvodce na Cestu k vaší knize

    Píšete, chcete vydat svou knihu a dostat ji ke čtenářům? V malém návodu ZDARMA najdete tipy na první kroky!

  • 7 cest k probuzení vaší kreativity, radosti a vášně

    Malé kroky k velké radosti a pocitům štěstí - e-book s tipy a cvičeními k vytištění a vyplnění

  • Rubriky
  • Nejnovější příspěvky