Práce a prázdniny na volné noze

Život na volné noze má proti zaměstnaneckému poměru celou řadu výhod. Tím největším přínosem je svoboda. Můžete si vybrat, kde, jak dlouho, s kým, za jakých podmínek budete pracovat. Sami si volíte svůj pracovní rytmus, pracovní dobu a dobu volna. Pro matky malých dětí naprosto ideální.

Jak zabavit děti a při tom efektivně pracovat

Potřebujete s dítkem k lékaři? Nevadí. Práci si přesunete na večer. Mají děti prázdniny? Super! Vy umíte zařídit, že se děti budou skvěle bavit a vy nerušeně pracovat. Už jste  zjistili, že nejvíc kreativní práce uděláte, když musíte někde dlouhé minuty sedět a na něco čekat? Pak vezměte své potomky do rodinného zábavního parku.

Zkuste to v zábavním centru

Už jsem se naučila pracovat v kavárně, když je dcera každé pondělí v dramatické školičce. Dnes, v době mezi svátky, zrovna sedím v restauraci olomouckého rodinného zábavního parku Krokodýlek. Děti někde skotačí a rozhodně se nenudí jako doma. Je jisté, že tu strávíme několik hodin. Tatínek si čte a já udělám spoustu práce, která je pro mě zároveň zábavou. Důležité je nevypadnout z rytmu a udělat každý den aspoň kousek.

Malá rekapitulace prázdninového odpoledne

Zajímá vás, co všechno se dá za čtyři hodiny stihnout? Udělala jsem si malý přehled svých dnešních aktivit:

 • Přečetla jsem knihu Ukaž, co děláš!
 • Při čtení se mi nová knížka rozpadla a já jsem se ujistila, že naše nová kniha musí být určitě šitá.
 • Vymyslela jsem několik názvů nové pohádkové knížky z řady Pohádky pro společné čtení.
 • Přijala jsem zadání na nový článek pro magazín ATYP, který jsem stihla i napsat.
 • Druhý článek jsem si rozepsala.
 • Vytvořila jsem seznam dalších článků na můj blog pro začátek příštího roku.
 • Zrekapitulovala jsem si svůj rok 2016, který rozhodně nebyl nudný.
 • Připravila si seznam úkolů na další den – jaké články musím napsat pro své klienty,  jaké maily musím vyřídit, jaké odkazy vyhledat a dokončit…

Nebyla jsem sama, viděla jsem kolem sebe několik dalších rodičů už větších dětí, kteří něco četli, psali, vyřizovali. Děti i dospělí byli spokojeni a o to právě v tento den šlo.

 

Chcete si vyzkoušet, jak by se vám psalo a tvořilo na volné noze? Stáhněte si e-book s několika tipy zdarma. Napište mi, jak vám to šlo a jak se vám to líbilo.

Alena Vorlíčková
Psaní ve všech podobách, kreativní texty, články do magazínů, psaní na web, blogování, copywriting, to je moje vášeň. Už několik let mě psaní živí a já se cítím volná a svobodná. Vedu workshopy tvůrčího psaní pro různé věkové skupiny, kurzy copywritingu pro drobné podnikatele, storytellingové dílny. Baví mě inspirovat a vést druhé ke splnění jejich snu, kterým je psaní pro radost, napsání a vydání knihy, tvorba textů podporujících podnikání. Víc se o mně dozvíte na stránce Můj příběh.
Komentáře

Přidat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Vaše osobní údaje budou použity pouze pro účely zpracování tohoto komentáře.

 • Chcete taky začít psát své texty za peníze a odměny?

  Mám tu pro vás 5 tipů jak na to.

 • 7 cest k probuzení vaší kreativity, radosti a vášně

  Malé kroky k velké radosti a pocitům štěstí - e-book s tipy a cvičeními k vytištění a vyplnění

 • Rubriky
 • Nejnovější příspěvky