fbpx

Jmenuju se Alena Vorlíčková a pomůžu vám vyprávět vaše příběhy.

Jsem archetypální vypravěčka léčivých příběhů, agresivní vítačka bláznivých nápadů, asertivní volnonožka živící se psaním. Před tím jsem působila řadu let jako seriózní češtinářka na gymnáziu. Na mateřské dovolené jsem začala vytvářet projekt Pohádky pro společné čtení pro začínající čtenáře, i ty, které čtení z různých důvodů bolí, a Psaní hravé i dravé pro ty, kteří se psaním baví, nebo živí (nejlépe obojí). 

Brzy jsem díky tomu získala zajímavé nabídky práce spojené s psaním a marketingem – začínala jsem jako externí linkerka a copywriterka ve firmě Ataxo, později H1, pak jsem přešla do agentury Dobrý web a o pár měsíců později jsem začala navíc pracovat pro Centrum Holdings, pak Economia a. s. V současné době pravidelně píšu pro společnost Expertia a dlouhá léta je mojí srdcovou klientkou LadyVirtual.

Už víc než 10 let působím na volné noze jako spisovatelka, copywriterka, lektorka kurzů a workshopů, editorka, korektorka, literární koučka...

Spolupráce na knihách jiných autorů mě moc baví, každým rokem jich pár mýma rukama, očima, hlavou a většinou i srdcem projde.

Během coronavirových lockdownů jsem začala vymýšlet a zkoušet věci, které jsem měla v hlavě v nejasných obrysech už delší dobu. A konečně jsou tu pro vás -  malý průvodce na Cestu k vaší knize zdarma, balíček Klíč k vaší knize, začala jsem s online konzultacemi, připravila jsem a spustila velký online kurz Vaše kniha - váš splněný sen. A přibyly ještě další věci - online knihovna, jak hledat sponzory, jak se stát hrdinou svého příběhu... Všechny je najdete v nabídce.

"Pro mě byl tento kurz něco jako předporodní příprava pro prvorodičky - pro nás, které se chystáme přivést na svět svou první vlastní knihu. A přestože vím, že porodní bolesti si budu muset odžít sama, cítím se připravená. Moje dula totiž byla profesionálka - znalá věci, trpělivá, předvídavá a velmi vlídná. Díky, Ali! " Jana Holmanová

"Napsat knihu, je jedna věc, ale převést text do čtivé formy a stylisticky ho krásně upravit, pohladit, je velkým uměním. Když se ocitnete ve světě psaní, přijde chvíle, kdy musíte najít korektora. Jenže taky víte, že musíte najít někoho, kdo vám ponechá váš rukopis a opraví text do čtivé podoby.  
Já, osobně, jsem našla paní Alenku Vorlíčkovou. Spolupráce s ní byla neuvěřitelně rychlá, ale hlavně líbivá. Text po korektuře byl stylisticky nádherně upraven, chyby opraveny, ale hlavně, můj rukopis zůstal, což bylo pro mě dosti důležité.  Prostě celý příběh se krásně uhladil do čtivé podoby. 
Za tuto spolupráci jsem dodnes vděčná. 
Bez korektora, který by toho nebyl schopen, by kniha nebyla nikdy čtivá.  Navíc jsem jako bonus získala rady a klíč k vydání knihy, bez kterého, a to vím až dnes, bych se neobešla. 

Tato spolupráce byla pro mě obrovským přínosem. Cesta k vydání knihy, pokud si ji vydáváte sami, není jednoduchá. Proto je důležité, nechat si poradit, nechat se vést odborníky, a tou paní Alenka je.  

Děkuji za doprovod na mé pohádkové cestě."

Eva Huňková, Za šípkovým keřem

 

Neváhejte mě kontaktovat 

Vaše osobní údaje budou použity pouze pro účely vyřešení vašeho dotazu. Zásady zpracování osobních údajů

Cesta k vaší knize zdarma

Píšete, chcete vydat svou knihu a dostat ji ke čtenářům? V malém návodu ZDARMA najdete tipy na první kroky!

Klíč k vaší knize

Nástroj, který využívá předností příběhu tak, že každý porozumí sdělovaným myšlenkám. Stručnost tohoto nástroje je jeho velkou výhodou.

K pracovnímu sešitu nabízím video, ve kterém vás provedu vyplňováním, aby vám bylo úplně jasné, jak máte s Klíčem pracovat.