fbpx

Jak se pracuje na procházce v lese, v parku nebo jiném netradičním prostředí?

Včera byl krásný, skoro jarní slunečný den. Podařilo se mi zase jednou spojit dvě příjemné věci najednou – inspirativní schůzku s odpolední procházkou v lese. Při práci z domova je to vítané zpestření a změna proti klasickým školicím místnostem, které ráda (když to jde) nahrazuji spíše netradičním prostředím.

Cesta zakázaným lesem

Před týdnem ve vlaku do Ostravy jsem dostala na čtení turistický časopis Na cestu a v něm mě upoutal čtyřstránkový článek o dříve zakázaném Vodárenském lese, který dřív zásoboval pitnou vodou naše okresní město. V současné době je les otevřen a upraven, protože jsou v něm jezírka, tůně i bažiny, byl v něm vybudován dřevěný chodník a naučná stezka. Jednotlivé tabule informují návštěvníky o rostlinách a ptactvu, pro děti jsou připraveny interaktivní kvízy. Mé srdce zajásalo nad přírodní učebnou, kde už tady vidím nějaké příští tvůrčí setkání. Je u ní stavba připomínající kapli, ale je to vlastně bývalá studna. Místo sochy svatého se u ní nachází dřevěná socha vodníka a jeho příběh.

Místo kafe a zákusku procházka

Vzpomněla jsem si, že v knize Umělcova cesta píše Julia Cameronová o uměleckých schůzkách jako o jednom ze zdrojů kreativity. Toto je jeden z tipů. O zakázaném lese jsem slyšela mnohokrát, ale pořád jsem nevěděla, kde se nachází (není to ale těžké zjistit). Až teď přišel ten správný impuls – článek a vzápětí pozvání. Od včerejší procházky se už teď odvíjí spousta dalších různých nápadů. Po prolistování a připomenutí knihy Umělcova cesta přicházejí další.

Další tipy na schůzky se svou inspirací

Běžte sami do parku, do kavárny, někam, kde to máte rádi. Vezměte si s sebou zápisník a zapište si všechno, co by vám udělalo radost a co jste třeba ještě nikdy nebo už dávno nedělali. Seznamu věnujte pozornost a vypište do něj všechno, co vás napadne (a průběžně ho rozšiřujte). Příště se pusťte do uskutečňování toho, co vám nabízí. Využijte každé volné chvilky. Nemusíte čekat, až budete mít půl dne nebo celý den volna, nebo až budete mít parťáka na procházku, na návštěvu kina… Možná se to budete muset nejdřív naučit a sami sobě dovolit, odměny určitě stojí za to.

Jak to máte vy? Kde a jak často se scházíte sami se sebou a svou inspirací?

Už plánuju workshopy tvůrčího psaní právě venku, máte zájem?

Alena Vorlíčková
Psaní ve všech podobách, kreativní texty, články do magazínů, psaní na web, blogování, copywriting, to je moje vášeň. Už několik let mě psaní živí a já se cítím volná a svobodná. Vedu workshopy tvůrčího psaní pro různé věkové skupiny, kurzy copywritingu pro drobné podnikatele, storytellingové dílny. Baví mě inspirovat a vést druhé ke splnění jejich snu, kterým je psaní pro radost, napsání a vydání knihy, tvorba textů podporujících podnikání. Víc se o mně dozvíte na stránce Můj příběh.
Komentáře

Přidat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Vaše osobní údaje budou použity pouze pro účely zpracování tohoto komentáře. Zásady zpracování osobních údajů