fbpx

Do nového roku s portfoliem a akčním plánem

Od té doby, co jsem na volné noze, si užívám silvestra a těším se na něj.
Konečně má poslední den v roce smysl. Ohlížím se za tím, co se mi povedlo, jak se mi splnila přání, hodnotím, jak do toho zapadají nové zkušenosti (i ty nepříjemné).

Radost roku 2018

Kurzy tvůrčího psaní, copywritingu, pohádkové dílny, spolupráce na tvorbě internetových stránek a knih. Moje vzdělávání – kurzy, knížky, setkání s novými lidmi – nové pohledy na svět. První Avon pochod. Zážitky na cestách – když se ocitnete na místech, o kterých jste si mysleli, že neexistují. (Nad pracovním stolem mám obrázek, který byl na obálce mé první knížky, Průvodce pohádkovým Slovinskem, a je na něm místo, o kterém jsem si 10 let myslela, že vzniklo ve fantazii ilustrátorky, a které jsem v létě konečně navštívila). Výlet do Londýna, který nikdy nebyl na mém seznamu.  Zajímavá práce na celý rok. Tento blog a jeho čtenářky a čtenáři. …

Planšarsko jezero

A pak jsem mohla začít plánovat rok 2019. Tentokrát jsem pracovala na domácím úkolu, který musím brzy odevzdat a se kterým budu (chci) celý rok 2019 žít. Portfolio, akční plán a životopis.

Proč mít své portfolio

Když jsem před 10 lety začala psát, netroufla jsem si oslovit nějaká nakladatelství, protože jsem neměla co ukázat. Rozhodla jsem se, že musím dokázat nejdřív sama sobě, čeho jsem schopná. Je to super pocit, když se mám dnes za čím ohlédnout, jak se mi všechny (i ty nejtajnější) sny splnily.

V pozadí sběratel autogramů, kterému jsem se podepsala do deníčku už podruhé 🙂

Důkazů o svých kompetencích (nemám to slovo ráda, ale teď už aspoň tuším, co se za ním skrývá) mám dnes velké množství – fotky z akcí, vydané knihy, certifikáty, reference. Na některé jsem už zapomněla, mám je poschovávané na různých místech. Teď jsem měla možnost si je najít, poskládat, přečíst, prohlédnout a uspořádat. A potěšit se. Zjistit, na jakých základech můžu stavět něco dalšího. Portfolio skvěle doplní životopis.

Radost v obrazech

V mém portfoliu se za 10 let shromáždila spousta zajímavých důkazů. Tisíce fotek z akcí – křtů knížek, ze Světa knihy, z pohádkových dílen, ze škol a knihoven, z workshopů pro učitele, knihovníky, rodiče (ty s tatínky mám nejradši). Milé reference. Super spolupráce. Spousta skvělých lidí. Partnerství s Rosteme s knihou a Celé Česko čte dětem. Věci zázračné. Pozvánka na recepci na slovinské ambasádě. Certifikáty z konferencí. A všechno do sebe tak krásně zapadá.

K čemu je akční plán

Akční plán je vlastně mapa, podle které budu letos postupovat. Je v něm krok za krokem napsáno, co všechno musím ke splnění cíle udělat, koho si přiberu na pomoc, kolik to bude stát, do kdy to má být hotové a jak poznám, že jsem proběhla cílovou páskou a co budu u toho cítit.

Ten můj (jeden) se týká vydání další knihy. Právě začínáme.

Alena Vorlíčková
Psaní ve všech podobách, kreativní texty, články do magazínů, psaní na web, blogování, copywriting, to je moje vášeň. Už několik let mě psaní živí a já se cítím volná a svobodná. Vedu workshopy tvůrčího psaní pro různé věkové skupiny, kurzy copywritingu pro drobné podnikatele, storytellingové dílny. Baví mě inspirovat a vést druhé ke splnění jejich snu, kterým je psaní pro radost, napsání a vydání knihy, tvorba textů podporujících podnikání. Víc se o mně dozvíte na stránce Můj příběh.
Komentáře

Přidat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Vaše osobní údaje budou použity pouze pro účely zpracování tohoto komentáře. Zásady zpracování osobních údajů