fbpx

Hory nebo moře?

Už se nemusíte rozhodovat! Během pár dní si můžete užívat nejen hory a moře, ale také tajemné jeskyně, bystré řeky, pohádkově krásná jezera a k tomu výborné pochoutky a jedinečná vína.

To všechno jen pár hodin jízdy od nás.

Pohádkové Slovinsko

Netradiční průvodce ve formě

e-booku

pro rodiny s dětmi

i bez nich

Co získáte?

Pohádkové Slovinsko (e-book) obsahuje:

 • Praktický průvodce
  Popis nejzajímavějších míst s tipy na výlety, ubytování
 • Řada odkazů na další internetové stránky
  Odkazy na internetové stránky - informace o vstupném, dopravě, počasí, ubytování, videa, hudební klipy...
 • Barevné fotky a obrázky
  Barevné fotky z našich výletů za uplynulých více než 20 let. Ilustrace k obrázkům od výtvarnic Pohádek pro společné čtení. Do tištěné knihy by se jich tolik za stejnou cenu nevešlo.
 • Příběhy a pohádky k popisovaným místům
  Pohádkové Slovinsko se od jiných průvodců liší právě tím, že jsou v něm obsaženy příběhy a pohádky k jednotlivým místům, které nikde jinde nenajdete. Přeložila jsem je proto pro vás ze slovinských originálů.
 • Videa
  Filmy a hudební videoklipy

Pohádková dobrodružství

v kouzelné zahradě

Do pohádkové země jezdíme skoro každý rok od doby, co je Slovinsko Slovinskem. S přáteli z Lublaně poznáváme krásná místa a jejich příběhy. Vše jsem si kdysi zapisovala do velkého sešitu a ten putoval s kamarády a známými známých do Slovinska a zpět, až byl z toho celý ošoupaný.

Během mateřské dovolené jsem se rozhodla vytvořit průvodce s pověstmi a pohádkami. Bohužel jsem skoro žádné v češtině nenašla, tak jsem je začala překládat. Stala se z toho opravdová vášeň. Od té doby se přihodila spousta úžasných věcí. Potkala jsem další zajímavé lidi ve Slovinsku i u nás.

Pohádkovou sbírku Kouzelná zahrada vydalo podruhé nakladatelství slovinské literatury. Na knižním veletrhu Svět knihy propagovala náš program slovinská ambasáda. Zamilovali jsme si slovinskou restauraci v Praze.

Naše děti už jinam na prázdniny nechtějí. Během týdne zažijeme tolik dobrodružství, podíváme se na úplně rozdílná místa, bydlíme v hotelu, na statku nebo v soukromí, ochutnáváme místní delikatesy... Vracíme se vždy plní zážitků, které zpracováváme celý další rok.

Reference

Dobrý den, ještě jednou díky za průvodce, dovolená byla super. Nakonec jsme celou dobu strávili v okolí jezera Bohinj. Cesta na Koču pri trigl. jezerách byla opravdu moc krásná a děti to pomalu zvládli. Bez Vašeho průvodce bych se tam neodvážila. Pohádky se líbily všem, hlavně synovi, jsou dost akční. Mějte se hezky.
Kateřina Dědková
Dobrý večer paní Vorlíčková, posílám mnoho pozdravů a poděkování. Průvodce je skvělý, mám z něj velkou radost. Jsem nadšená z mýtů, pověstí a pohádek. Díky nim můžu této krásné zemi a lidem v ní ještě trochu lépe porozumět. V duchu pohledem objímám všechna ta krásná místa a těším se , že je v létě uvidím ve skutečnosti. Ještě jednou díky, s přáním všeho dobrého Zuzka B.
Zuzka Břenková
Dobrý den, vím, že jsem si dal trochu na čas, ale rád bych vám poděkoval za informace, které jste mi poskytla o Slovinsku. Konečně nám to vyšlo a a my tam prožili několik krásných dní. Navštívili jsme Postojnou jamu, údolí Rakov Škocjan, Predjamski grad,hrad Sněžnik a samozřejmě všudypřítomnou krásnou přírodu.Mnoho krásného jsme ale nestihli, a tak se tam brzy opět určitě objevíme. Ještě jednou děkuji a omlouvám se za zpožděné poděkování. S pozdravem V. Paur s rodinou
V. Paur s rodinou
Kniha mě opravdu příjemně překvapila - je super, že okamžitě jsou u všeho odkazy na internetové stránky, vše je přehledné a názorné, a hlavně ověřené a vyzkoušené, úžasně se doplňují fotografie a ilustrace, je to velice originální a přínosné. Myslím, že takto koncipovanou knihu jsem ještě neviděla, je to úplně něco jiného, než bývá zvykem.
Dagmar Možnáknihovnice MK Buchlovice

Cena 490 Kč

 • Praktický průvodce - více než 20 let zkušeností a zážitků
 • Příběhy a pohádky přeložené z originálů pro tuto knihu
 • Videa a klipy pro lepší zážitek doma
 • Fotky z různých cest v průběhu uplynulých let
 • Ilustrace k pohádkám
 • Mapa Slovinska
 • 3 dárky ZDARMA - kuchařka, další články a příběhy, garance doživotních aktualizací

Čtenáři s průvodcem na cestách

Mám velkou radost, když mi spokojení čtenáři píší a posílají fotky ze svých výletů.

Na obrázku vidíte původní knížku Průvodce pohádkovým Slovinskem.

Majka s Jardou (a průvodcem) v Piranu

BONUSY ZDARMA

Pohádková kuchařka

 • e-book do vašeho PC, tabletu, mobilu
 • recepty posbírané při cestách po Slovinsku
 • vlastnoručně uvařené a vyfocené
 • pohádky a příběhy o jídle
Listy

Další články, texty, pohádky

Doživotní aktualizace

V případě změn v průvodci Pohádkové Slovinsko budete informování a získáte odkaz na novou verzi.