Zakletý zámek
Pohádková knížka z cyklu Pohádky pro společné čtení
Kdo žije v pohádkovém světě spolu se svými dětmi, má se nač těšit!
Čtivá, originální kniha měnící věty a slova v malířský štětec, který ve vaší hlavě maluje příběh, kde o napětí a souboj dobra a zla není nouze.
Ilustrace, kterými je kniha doprovázena, příběhy rozvíjí a dávají prostor pro otevření dalších a dalších dveří fantazie.
Autorky Zakletého zámku
Alena Vorlíčková je autorkou projektu na podporu čtenářství Pohádky pro společné čtení, který se zaměřuje především na rozvoj aktivního společného čtení, kdy je kladen důraz na pozornost dítěte i dospělého.
Petra Řehová se po krátké pedagogické kariéře na soukromé škole věnuje vlastní výtvarné tvorbě pod značkou U Oringle – knižní ilustrace, obrazy, firemní vizuály. kalendáře, přání, plakáty… Tvrdí, že „pokreslit a pomalovat se dá vlastně všechno“.
V čem je pohádková knížka Zakletý zámek jedinečná?
- Na tvorbě knížky se podíleli odborníci na dětské čtenářství.
- Kniha má exkluzivní typografickou úpravu usnadňující nácvik čtení u začínajících čtenářů.
- Vede čtenáře k porozumění textu návodnými otázkami.
- Poskytuje náměty pro společně strávené chvíle dětí s jejich dospělými.
- Nádherné obrázky rozvíjejí dětskou fantazii.
- Za odměnu čekají děti zajímavé úkoly.
První čtenáři o knížce píší
Nová knížka Zakletý zámek autorky Aleny Vorlíčkové s ilustracemi Petry Řehové přináší originální zpracování klasických pohádek, které jsou vyprávěny lehce a srozumitelně, text je obohacen častým užitím přímé řeči. Každou pohádku předchází zamyšlení před čtením, na konci zase následuje povídání po přečtení pohádky a úkoly k pohádce. Toto uspořádání nabízí možnost zajímavé práce s textem tak, aby děti pochopily veškeré souvislosti a mohly i samy přispět svými znalostmi a postřehy. Ilustrace jsou překrásné, podněcují a rozvíjejí dětskou fantazii. Knížka je moc hezky zpracovaná po všech stránkách, má příjemný formát.
Zlatovčice - krásná a originální pohádka. Líbí se mi, jak jsou voleny věty - přesně mi do hlavy kreslí obraz děje. Jsou výstižný, ilustrativní. Titulní obrázek se mi líbí,přijde mi, že se přesně hodí k textu...má spád, je energický,chvilkami dramatický a zároveň dětský,veselý a dává prostor pro fantazii. Tím, jak je i geometrický nebo jak to nazvat, přijde mi, že mě nutí víc se na ten obrázek zadívat a soustředit se, a tím pádem ho nezapomenu a nesplyne mi.
Slovinské pohádky a pověsti nepatří k častým zdrojům našich televizních nebo filmových tvůrců. A je to škoda. V této knize pohádek původně slovinských lidových příběhů se seznámíme s rozličnými hrdiny a škůdci, s kouzelnými postavami i obyčejnými, ale chytrými lidmi. Autorce Aleně Vorlíčkové se povedlo přiblížit se ve svých adaptacích velmi blízko původnímu duchu pohádek, a proto budou její texty jistě čtené a oblíbené.
Zakletý zámek už dorazil. Už se těším, jak se večer s Mikim zavrtáme pod peřinu a... a bude číst. Zatím koluje po IKONu mezi dospělákama a všichni se diví, že tam jsou i úkoly a zamyšlení nad jednotlivýma pohádkama, že to ještě neviděli. A obrázky se líbí. Nemám na to moc čas, krokodýla stejného jsem zatím nenašel.
Proč společné čtení?
Důležitá je role průvodce, který dítě bude pozitivně ke čtení motivovat. Jde o podporu společného čtení, společně strávených chvilek, kdy rodiče (dospělí) dětem vysvětlí to, čemu nerozumějí, pomohou v těžších místech textu, vystřídají se s dítětem ve čtení. Blízkost maminky, tatínka, babičky nebo dědečka je pro dítě neocenitelná.
Proč si pořídit knížku Zakletý zámek?
Protože čtení dělá divy!